Sérülése után Vérten Orsi kezdőként lépett pályára az Érd ellen. A Magyar Kupa meccs első, majd a második gólját is a hazaiak szerezték, erre a harmadik percben válaszolt Lekic, a negyedikben Amorim pedig már egyelített. Tóth révén megint vezetett az Érd. A 7. percben Lekic egalizált újra (4-4). Radicevic ejtése után először vezettünk a meccsen. A bajnoki legeredményesebb győri játékosa, Heidi Löke a 9. percben volt eredményes (6-7). Vérten második gólja után megint vezettünk (7-8), de Wolf hetesből gyorsan egyenlített. Tóth Timeát nem tudtuk tartani, újból az Érd vezetett. Az első negyedóra végen Bognár góljával 10-8-ra a hazaiak vezettek, ráadásul Hornyákot kiállították. Emberhátrányban jött Görbicz és Orbán két gyors gólja és máris egál volt újra. Sőt, Lekic a brutálisan védekező Vukcevic mellett a vezető gólunkat is megszerezte, majd Orbán egy remek indítás után a növelte az előnyt (10-12). Gyorsan ki is kérte idejét az Érd... Löke újabb gólja egyben emberelőnyt is jelentett, ez azonban nem tartott sokáig, mert Misi is kétperces büntetést kapott. Öt-öt ellen Löke újabb gólja jött, majd Görbe csent labdát védekezésben, Heidi pedig ebből a támadasból, sőt a következőből is eredményes volt, így már néggyel vezettünk (13-17). Görbe hetese, majd egy újabb érdi gól nyitotta a félidő utolsó percét, majd Görbe megpattanó lövése is bement. A félidőben 19-14-re vezettünk.

A második játékrészt Görbicz gólja nyitotta (14-20), majd Vérten robogott végig egy labdával a pályán és máris héttel vezettünk. A 34. perc végen Amorim lőtt nagy bombagólt (16-23). Páros kiállítás jött, tőlünk Görbe, az Érdtől Tamás mehetett pihenni. Nem sokkal később, a hetedik perc végén Orbán gólja a 10 gólos vezetésünket jelentette (16-26). Tucatnyi góllal vezettünk, mikor ismét időt kért a hazai csapat (17-29). Löke ebben a periódusban tarthatatlan volt, szebbnél szebb gólokat lőtt! A második félidő közepén 19-33 állt az eredményjelzőn. A lényegi kérdések, azaz a továbbjutás, már ekkor eldőlt. Tíz perccel a vège előtt 21-36 volt az állás. 40. gólunkat is meglőttük, Görbe volt eredményes. A végen kiengedtek a lányok, de így is magabiztosan, 40-28 arányban nyertünk - és továbbjutottunk a Magyar Kupában!