Győri gólokkal kezdődött a kupadöntő, melynek ötödik percében szerezte első találatát a Békéscsaba. Az ETO folyamatosan húzott el ellenfelétől, szebbnél-szebb gólokat szerezve. A kapuban Pálinger Kati parádézott, aki nem csupán védéseivel, de tértölelő pontos (gól)passzaival is kitűnt. Az első félidő felénél 11-3-nél Karl-Erik Böhn „sorcserére” határozta el magát, ám a csapat lendületén és játékán ez sem változtatott. A 23. percre megvolt a közte tíz (17-7), a szünetre aztán éppen tucatnyira változott a győri előny.

Fordulás után folytatódott a közönségszórakoztató győri kézilabda-show. Végeredményben az Audi ETO 42 gólig jutott (gólszerzőink: Radicevic 11, Löke 7, Vérten 4, Orbán 4, Görbicz 4, Gros 3, Amorim 2, Kovacsics 2, Lekic 2, Hornyák, Tóth, Planéta), s Pálinger nagyszerű teljesítményének köszönhetően mindössze 22-t kaptak. Ezzel csapatunk sorrendben nyolcadik alkalommal hódította el a Magyar Kupát. A három sorozatból az első akadályt így sikerült a lányoknak sikerrel venniük. A bajnokság és a Bajnokok Ligája döntőjében még akad próbatétel. Főként az utóbbiban...