Azok után, hogy a Veszprém Barabás Duna Takarék KC csapata a Magyar Kupa bronzmeccsén 32-21 arányban legyőzte a Kiskunhalas NKSE együttesét, s ezzel a „kis Győr” jogot szerzett a KEK-indulásra, következhetett a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria között a kupadöntő. Rédei-Soós góljával kezdődött az MK-finálé, ám a Fradi gyorsan fordított, majd Görbicz egyenlített, ám ezt követően megint a fővárosiaknál volt az előny. Öt perc elteltével kettővel ment a Fradi (2-4), Rédei-Soós faragott a hátrányból, ám következett egy újabb „vendéggól”, így Görbicz hetedik percben szerzett hetesgólja után is még a fehér mezes pestieknél maradt az előny. A kilencedik perc végére viszont már a feketét vezettek: Löke után Radicevic is meglőtte első gólját. Utóbbi aztán gyorsan másodszor is feliratkozott a góllövő-listára, s Löke sem akart lemaradni a csapattársa mögött, így a 11. percben már három góllal vezetett az Audi ETO (8-5), időt is kért Elek Gábor. Gólt azonban megint a BL-győztes és bajnok győriek szereztek, Rédei-Soós révén. Görbicz hetesből növelhette volna az előnyt, ám ezúttal hibázott, Radicevic azonban szélről eredményes volt. Sokat hibázott a Fradi, a kapuban Lunde magabiztos volt, így aztán fővárosi gól nélkül teltek a percek. A másik oldalon aztán Lekic is eredményes volt, így a félidő derekán hat gól volt a vidéki zöld-fehérek előnye (11-5). Az FTC tizenkét perc után hetesből szerzett gólt, erre a másik oldalon ugyancsak büntetőből Kovacsics azonnal válaszolt. A 21. percben Orbán szerezte az Audi ETO 13. gólját, majd két percre rá Kovacsics megint hetesből volt eredményes, így megint közte hat volt a két csapat között. S ugyanez volt igaz egy perccel később, miután Kovacsics a harmadik hetesét is értékesítette. Aztán a negyediket is, ezzel már héttel ment a Győr. Ennyi volt a differencia egy perccel később is – Amorim első gólját követően. A végére még jött egy Fradi-gól, így 17-11-es győri előnnyel fordultak a csapatok.
Görbicz gólja nyitotta második félidőt, majd Herrnek nem sikerült hárítani a Fradi büntetőjét, aztán Lundét is felavatták a szünet után. Két fővárosi gólra két győri volt a válasz: előbb Löke, majd hetesből Görbicz talált be. Aztán egy perc alatt egy gól itt, egy gól ott – egymás után háromszor. Ezen időszak alatt győri részről Orbán kétszer, Görbicz büntetőből egyszer volt eredményes. A sormintát az Audi ETO törte meg: Szepesi majd Orbán is gólt lőtt, miközben a túloldalon eredménytelenek voltak a Fradi támadásai. A 42. percben kilenc góllal vezettek a győriek (25-16). Egy perccel később Orbán gólja után ugyanez volt a helyzet, majd két újabb perc múltán Lekic gólját követően szintén. A második félidő felénél számolhatott a győri szurkolótábor: Szepesi találata után megvolt a közte tíz (28-18). Majd megint Szepesi lőtt gólt, amire volt válasz, ahogy Radicevic kínai figurából szerzett találatára is. Kevesebb, mint tíz perccel a vége előtt egy 4-0-s sorozattal tízen belülre jött vissza az FTC (30-23), aztán következett Korsós, majd Kovacsics, aztán egy újabb Fradi-gól után megint Kovacsics büntetett. Dupla kínai figura után megint Lekic nevéhez fűződik egy csodagól, ezzel lett az 55. percben 34-25. Radicevic találata után előbb a „Játszik az ETO!”, majd Kovacsics gólja után a „Kupagyőztes!” hangzott fel a győri szurkolótábor részéről. A vége 36-28 lett, ezzel a Győri Audi ETO KC elhódította - sorozatban kilencedszer - a Magyar Kupát is, ezzel minden idők legeredményesebb szezonját produkálták a lányok, akiknek a triplázáshoz (BL-győzelem és bajnoki cím mellé kupagyőzelem) ezúton is gratulálunk!