Véget ért a 25. női kézilabda világbajnokság Spanyolországban. A bronzmérkőzésen Dánia magabiztosan nyert a házigazda spanyolok ellen, míg a döntőben Norvégia Franciaország ellen diadalmaskodott.

Az Anne Mette Hansennal felálló dán válogatott magabiztos győzelmet aratott a házigazda Spanyolország ellen, ezzel 2013 után szereztek újra érmet nemzetközi eseményen, azaz bronzéremmel zárták a világbajnokságot. A dánok már az első félidőben három góllal vezettek (16 – 13). Az északiak fölénye a folytatásban is megmaradt, a spanyolok csak ritkán tudták megakadályozni ellenfelüket a gólszerzésben, és végül 35 – 28-as győzelmükkel felállhattak a dobogó harmadik fokára. Anne Mette Hansen hat gólt szerzett a mérkőzésen.

A fináléban Franciaország Norvégiával találkozott.  Bár az első félidőben kiváló játékkal nagynak tűnő előnyt szerzett a francia csapat (16 – 12), a második játékrészre teljesen megváltozott a mérkőzés képe. A remekül védő Silje Solberg vezérletével a norvégok visszajöttek a meccsbe, majd egészen hihetetlen játékkal, hétgólos különbséggel, 29-22-re nyerték meg a vb-döntőt. Estelle Nze Minko 2 gólt szerzett a találkozón, míg Kari Brattset Dale és Stine Oftedal 5-5, Veronica Kristiansen 2 góllal járult hozzá a norvég győzelemhez.

A világbajnokság legértékesebb játékosának (MVP) csapatunk játékosát, Kari Brattset Dale-t választották meg.