HÍREK

Válogatott

Négyen a bő keretben

Nagy Kata

Keretet hirdetett a magyar női kézilabda válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen a decemberi világbajnokságra. A 28 főt számláló nemzeti együttesben négy győri játékos kapott helyet. 




audi banner

A decemberi németországi világbajnokság rajtjára 16 játékos nevezhető, majd a versenysorozat folyamán a 28-as kereten belül két cserére lesz lehetőség.

A magyar női válogatott 28 fős világbajnoki kerete:
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (ÉRD), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC), Szikora Melinda (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Győri Audi ETO KC), Faluvégi Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Kiss Nikolett (ÉRD), Kovács Anna (Dunaújvárosi Kohász KA), Planéta Szimonetta (Chambray Touraine, francia), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC), Triscsuk Krisztina (Kisvárdai KC)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (ÉRD)
Beállók: Kisfaludy Anett (ÉRD), Mayer Szabina (Alba Fehérvár KC), Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Siriám Szederke (DVSC-TVP)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Klivinyi Kinga (ÉRD), Mazák-Németh Csilla (Siófok KC), Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szöllösi-Zácsik Szandra (Budaörs Handball)
Balszélsők: Gávai Szonja (ÉRD), Hársfalvi Júlia (DVSC-TVP), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
 

Női világbajnokság, 2017. december 1-17., Németország
Csoportbeosztás:
A-csoport (Trier): Franciaország, Románia, Spanyolország, Szlovénia, Angola, Paraguay
B-csoport (Bietigheim): Norvégia, Svédország, Csehország, Magyarország, Argentína, Lengyelország
C-csoport (Oldenburg): Dánia, Oroszország, Brazília, Montenegró, Japán, Tunézia
D-csoport (Lipcse): Hollandia, Németország, Szerbia, Koreai Köztársaság, Kína, Kamerun


A magyar válogatott csoportmérkőzései a B-csoportban:
December 2., szombat 20:30: Norvégia-Magyarország
December 3., vasárnap 18:00: Magyarország-Svédország
December 5., kedd 14:00: Magyarország-Argentína
December 7., csütörtök 14:00: Lengyelország-Magyarország
December 8., péntek 18:00: Csehország-Magyarország

A csoportmérkőzések helyszíne: Bietigheim-Bissingen, EgeTrans Arena


Az A- és B-csoport továbbjutóinak nyolcaddöntőre Lipcsében kerül sor, az Arena Leipzigben.

A negyeddöntők helyszínei Lipcse és Magdeburg, az elődöntők, a döntő és a bronzmérkőzés helyszíne Hamburg.
 


eset


eset