Az ETO rendezte előbb a sorokat, s pillanatok alatt öt góllal elhúzott (2–7). Mocsai Lajos időkérését, Radulovics kiállítását és Görbicz kapufára lőtt hetesét követően felzárkózott a Vasas. Előbb két gólra csökkentette a hátrányát, majd ezt a különbséget tartotta a későbbiekben is. A gyorieknél ebben az időszakban Bradeanu és Görbicz volt a húzóember a mezőnyben, míg a kapuban Guiu ott folytatta, ahol Debrecenben egy hete abbahagyta. Bár a hajrában egy gólra feljöttek a hazaiak, a végjáték a címvédőnek sikerült jobban, s a zöld-fehérek megnyugtató vezetésével vonulhattak pihenőre a csapatok.

Fordulás után védekezésben még inkább beleerősítettek a győriek – a Vasas első találatára ebben a játékrészben hat percet kellett várni –, miközben Görbiczék rendre eredményesek voltak. A 41. és a 46. perc között öt gólt lőtt a Audi-ETO, s ezzel már tíz gól volt a különbség (16–26). Djokic tarthatatlan volt, s a többiek is jól játszottak. A folytatásban már egyértelmu volt, hogy gyoz a vendégcsapat, már csak egyetlen nyitott kérdés maradt: sikerül-e tíz gólon belülre kerülnie a Vasasnak.
Az ETO hét forduló után továbbra is százszázalékos, s az élen várhatja a vasárnapi, Dunaferr elleni hazai rangadót.