A mérkőzést megelőzően a hazaiak egyik szponzora köszöntötte egy-egy virágcsokorral az Eb-n járt győri játékosokat, majd az FGKC vezetősége a magyar válogatott tagjait is felköszöntötte. Szimpatikus gesztus volt. Csapatunkban Herr Orsi kezdett a kapuban, mezőnyben az Orbán-Sirián-Kovacsics-Hornyàk-Tervel-Szepesi kezdőnek szavazott bizalmat Ambros Martín. Sirián lőtte a találkozó első gólját, majd Orbán és Hornyàk Dóra iratkozott fel a gólszerzők közé. Támadásban pontatlanok voltak a lányok, a védekezés pedig keménységében elmaradt az elvárttól, így nem meglepő hogy a 10.perc végén3-3-at mutatott az eredményjelző! Sikerült kétszer leindítani az ellenfelet, Szepesi majd Sirián volt gyors egymásutánban errdmenyes(3-5). A hazaiak hetest kaptak, Herr Orsi sajnos nem tudott hárítani.  Jöttek a cserék, Heidi Löke be is talált gyorsan kétszer is(4-7). Kovacsics is betalált, majd Orbán mehetett pihenni két percre mert szándékos lábat láttak nála a játékvezetők. A 17.percben ötödik gólját lőtte az FGKC, erre még a kiállítás letelte előtt Misi válaszolt(5-9). Hat a hat ellen ismét Misi szerzett gólt, majd Rédei-Soós is beköszönt. Ekkor kérte ki idejét Tabajdi Ferenc a hazaiak vezetőedzője. Beállt a meccsbe Lekic is, aki egyből góllal jeleskedett(6-12).  Fél perccel kesobb egy dinamikus akció végén Leki másodjára is beköszönt, majd Szepesi ejtett egy szépet szélről(7-14). Rédei-Soós kapott kétpercet, amit sikerült kivédekezni kapott gól nélkül. Azonban egy kipattanóra nem figyeljünk és elkerülhető gólt kaptunk. A túloldalon előbb Leki majd Heidi "büntetett"(8-16). Négy perc volt hátra az első félidőből, amikor Misi belőtte a 17. ETO-gólt. Elkezdtek potyogni a találatok, a hazaiak góljára Szepi válaszolt. Emberhátrányban fejezte be a félidőt az FGKC, a megítélt hetest Misi belőtte, ezzel meglett a közte tíz is(9-19). Az utolsó akcióból a huszadik gólunkat Leki szerezte. A második játékrészben Katrie Lunde Haraldsen kezdett a kapuban, valamint érkezett a pályára Radicevic,Korsós és Görbicz Anita is. A hazaiak szerezték az első gólt majd Heidi és Raf révén mi is megkezdtük a gólgyártást. Friss Európa-bajnokunk a 33.percben köszönt be, majd Raf volt újból eredményes(11-24).  A 36. és a 37. percben zsinórban két gólt szereztek a hazaiak, ilyen se volt még a meccsen(13-24). Sőt! Jött az újabb hazai találat, majd Görbe kapott kiállítást, a hetes azonban kimaradt, így nem jött vissza 10 alá a hazai alakulat. Fokozódtak a kedélyek egy hazai kiállítás követően öt az öt ellen folytatták a felek. Radicevic ismét eredményes volt, majd a 42.percben Görbe is betalált(14-26). Heidi szerencsés is volt, a kapus bokájáról befelé pattant a labda, majd ugyanő egy indítás utan varrta be kegyetlenül a labdát a szekszárdi kapuba. Zsinórban jöttek a győri gólok, Korsós is betalált. Újabb kétperces kiállítást kapott a hazai csapat, Görbe belőtte a jogos hetest(14-30).  A Szekszárd is kiharcolt egy büntetőt, Lunde hárított is, azonban a kipattanót már belőtte a hazai játékos. Korsós gyorsan válaszolt, majd jött a 16. hazai találat is. Görbe akcióból is eredményes volt. Jött Rédei-Soós gólja, majd kapufája is. Radicevic újfent szép találatot szerzett(17-34),  majd Korsós kapott kissé túl szigorúan kétperces kiállítást. Sirián váltotta Heidit, egyből gólt is szerzett a fiatal beálló(18-35),  majd Korsós kapott kiállítása után egy hajszálpontos passzt, amit be is lőtt.  37. gólunkat Hornyàk Dóra szerezte,majd Korsós jött, a 39. gólunkat pedig Joka és Görbe hozta össze kínaiból, majd Joka a negyvenedik győri találatot is belőtte. Az utolsó percben már nem esett újabb gól, így 40-20-as győzelemmel a legjobb 8 közé jutott csapatunk a Magyar Kupában!