A hazaiak kezdtek az összecsapást, az első akcióból hetest kaptak, Visser be is lőtte az Herr Orsinak. Támadásban a Görbicz Amorim Szepesi Müller Litre Bognár-Bódi összeállításban kezdtünk. Az első lövésünket védte ugyan Schülke, de nem sokkal később Litre hetest harcolt ki, de Görbe kihagyta. A negyedik perc elején Amorim egyenlített, de a túloldalon Visser a második megítélt hetest is belőtte. Müller egy sistergős bombával köszöntötte volt csapatát, majd Hertlein szerezte vissza az előnyt a Lipcsének. Görbe lőtte a harmadik győri gólt, majd Lang következett (4-3), de gyorsan volt erre válasza Bognár-Bódinak. Az ötödik hazai gólra Görbe válaszolt, majd Visser találatára Duda következett. Görbe hetest harcolt ki, de ez a lehetőség is kimaradt. Lang kapott kétperces kiállítást, de a megítélt büntetőt ezúttal sem tudta Görbe belőni, Schülke védett. A 16. percben ismét vezetett a Lipcse, Hertlein gólja után Mazzucco gólja jött, 8-6-nál pedig Ambros Martín időt kért. A győri ziccer kimaradt, Schulze pedig háromra növelte a hazai előnyt. A nemet játékvezetők jóindulatúan megítéltek egy hetest, de Visser lövését kivédte Herr. Schulze kapott kiállítást, a megítélt hetest pedig Müller lőtte be (9-7). Amorim faragott tovább a hátrányon, majd a 24.percben Aguilar egyenlített. Sen kapott kiállítást, de emberhátrányban Orbán révén először vezettünk. Hertlein egyenlített majd egy ajándék hetesnek köszönhetően Schulze visszavette a vezetést. Sen újfent egalizált (11-11), majd Hornyàk lerohanásgólt szerzett. Újabb hetest kaptak a hazaiak, Visser most nem hibázott. Lang lépését nem fújták le, igy a félidő legvégén vezettek újfent a hazaiak 13-12-re.

A második félidőt Amorim és Orbán gólja nyitotta, Hertlein azonban gyorsan egyenlített. Schulze kiállítást kapott, majd Müller hetesből megszerezte a vezetést is. Lang egyenlített, majd a vezetést is megszerezte, Amorim pedig kétperces kiállítást kapott. Az előnyt Schulze növelte (17-15), Görbe egyéni akcióból lőtt szép gólt, majd Schulze talált be ismét. Ambros Martín időt kért, majd Amorim talált be. Grubisic elkapta a fonalat, de Mazzucco szerencsés, kapufás gólt szerzett. Amorim szenzációs formában kézizett, újabb gólt szerzett, de egy labdaszerzés végén Mazzucco büntetett, majd Schulze is betalált (21-18). Müller hetest lőtt be, majd Amorim harcolt ki egy kétperces kiállítást a hazaiaknak. Visser és Lang góljaival 23-19-re vezettek a hazaiak 10 perccel a meccs vége előtt. Amorim lőtte 20. gólunkat, Visser újabb hetest lőtt be, Hornyàk hozta fel a csapatot három gólra, majd Amorim csökkentette a különbséget kettőre. Lang ismét betalált, majd Anne Müller góljára Aguliar válaszolt, igy háromgólos, 26-23-as vereséget szenvedtünk Lipcsében!