Hosszú, majdnem 5 hónapos szünetet követően magabiztos győzelmet arattunk a DVSC Schaeffler ellen.  Az első félidő dominanciáját követően a második játékrész kiegyenlítettebb volt, de elégedetlen nem lehet senki sem.

Laura Glauser kisebb nyakfájdalom miatt kimaradt a keretből, így Leynaud kezdett a kapuban a DVSC ellen, a mezőnyben pedig Görbicz, Oftedal, Brattset, Amorim, Kurtovic, Faluvégi kezdett. Az első gólt Kurtovic révén mi szereztük, majd Leynaud fogta Kovács Anna hetesét kezdésként. Brattset gólja után Despotovic révén jött a válasz. Amorim és Faluvégi góljait követően 1-4 állt az eredményjelzőn az első öt perc végén. Brattset, majd Faluvégi gólja után Despotovic kapott kiállítást. Az emberelőnyt Amorim használta ki, ekkor jött a DVSC első időkérése 7-1-es győri vezetésnél. Görbicz Anita góljára Vámos válaszolt majd Amorim talált be Csapónak. A tizedik gólunkat Görbe álompasszából Faluvégi szerezte majd Oftedal és Kurtovic gólja után tíz volt közte (2-12). Oftedal ezúttal indításból lőtt gólt, majd Danyi Gábor kért időt, és sorcserét hajtott végre. Érkezett Kristiansen Nze Minko Edwige és Hansen Görbicz és Faluvégi mellé. Kristiansen kezdte meg a frissek közül a gólszerzést, majd Bordás talált be. Minko betörése után Hornyák Dóra hetesből szépített (4-15).Minko gyors dupláját követően Fodor állt be a meccsbe, egyből góllal nyitott (4-18). Kovács Anna góljára Hansen válaszolt gyorsan, majd Bordás és Minko szerzett gólt. Kovács góljára Edwige és Kristiansen adott választ (7-22). Vukajlovic és Panyi révén először tudott zsinórban két gólt szerezni ellenfelünk. Fodor szerezte a 23. győri találatot, majd Vukajlovic lőtt hetesből gól, de a slusszpoén Kristiansen gólja volt. Szünetben 24-10-re vezettünk.

A második játékrészben Solberg kezdett a kapuban és rögtön védést mutatott be, míg Lukács az ellentámadásból meglőtte első győri gólját. Csernyánszki góljára Edwige révén válaszoltunk, majd Vámos előbb gól szerzett majd hetest hozott össze nekünk. A büntetőt Kristiansen váltotta gólra. Emberhátrányban Kovács ugyan betalált de Fodor gyorsan büntetett a túloldalon(13-28). Despotovic gólja után Amorim és Oftedal érkezett Kiristiansen és Minko helyett. Fodor briliáns gólt szerezett, majd Tóvizi is feliratkozott a gólszerzők közé. Lukács Viktória lőtte a harmincadik győri gólt, Fodor pedig a következőt (15-31). Lukács megállíthatatlan volt, majd Puhalák állt be Fodor helyett a meccsbe a 41. perc elején. A meccs első győri kiállítását Brattset kapta, majd fél percig kettős volt a hátrány Amorim kiállítása miatt. Hetesből Kovács betalált, majd Bánfai szerzett gólt, így negyed órával a vége előtt 15 gólos volt az előnyünk (17-32). Támadásban ekkor több hiba csúszott a játékba, de Solberg védésekkel segítette csapatát. Oftedal révén hosszabb gólcsendet törtünk meg, majd Bordás és Kurtovic ért el találatot. Despotovic két gyors góllal faragott a hátrányukon, majd Brattset válaszát követően Jött a második debreceni időkérés. Kurtovic és Edwige lőtt két gól zsinórban, majd emberelőnybe kerültünk Petrus kiállítását követően. Despotovic az emberhátrány ellenére betalált, őt Kurtovic Sápi és Edwige találatai követték(22-38). Despotovic volt ellenfelünk legjobbja, emberhátrányban szerzett ismét gólt, amire Kristiansen révén jött a gyors győri válasz. Hornyák gólja után Minko lőtte a 40. győri gólt, őt Hansen követte. Az utolsó percekre kevés izgalom maradt, Minko szerezte az utolsó gólt, 42-24-re nyertünk a DVSC ellen.

DVSC Schaeffler - Győri Audi ETO KC 24:42 (10:24)
Balatonboglár, vezette Héjja, Kónya

DVSC Schaeffler: Vukajlovic 2, Tóvizi 1, Griegerich, Vantara-Kelemen, Bordás 3, Csernyánszki 1, Bánfai 1, Kovács 5(1), Vámos 1, Sápi 1, Petrus, Despotovic 6, Panyi 1, Hornyák 2(1), Csapó, Torda

Győri Audi ETO KC: Edwige 4, Brattset 3, Hansen 2, Leynaud, Görbicz 1, Oftedal 3, Solberg, Amorim 3, Kristiansen 5(1), Lukács 3, Fodor 5, Kurtovic 4, Nze Minko 6, Faluvégi 3, Puhalák