Izgalmas mérkőzésen 26 -23-ra legyőzte a magyar válogatott a Svédországot, így továbbjutottunk a legjobb nyolc együttes közé.

Jó iramban kezdte a magyar együttes a találkozót, mind támadásban, mind védekezésben remekül teljesítettek a lányok. A 12. percben már három góllal 7 – 4-re vezettek Lukácsék. Az első félidő 26. percében érte utol a mieinket a svéd válogatott (13-13), a félidő pedig 15 – 15-ös döntetlennel zárult.

A második játékrészt ugyanolyan lendületesen kezdte a magyar csapat, mind az elsőt. A negyvenedik percben már 5 góllal, 21 – 16-ra vezetettek Háfráék.  Az utolsó tíz percnek 3 gólos 23 – 20-as előnnyel vágunk neki. Remek védekezésnek köszönhetően végül 26 – 23-ra győzött Magyarország a csoportelső svédek ellen, ezzel pedig biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Lukács Viktória és Háfra Noémi egyaránt 4 találattal vette ki a részét a sikerből

A negyeddöntőben augusztus 4-én, szerdán a Norvégiával találkozik válogatottunk.