Véget ért a válogatott hét, ahol  Európa-szerte selejtező mérkőzéseken léptek pályára játékosaink. Megnéztük, hogy szerepeltek a győriek nemzeti csapataikban.

Klubunk 10 játékossal képviselteti magát az október első hetében rendezett Európa-bajnoki selejtezőkön. Az október 10-i játéknapon a magyar női kézilabda válogatott izgalmas mérkőzésen 30 – 28-ra legyőzte Szlovákiát. Lukács Viktória 6, Háfra Noémi 4 góllal segítette csapatát. Klubunk ezúton is gratulál Fodor Csengének, aki bemutatkozott a felnőtt válogatottban a szlovákok elleni idegenbeli mérkőzésen. A találkozón Schatzl Nadine nem lépett pályára.

A Crina Pinteával felálló román együttes öt gólos félidei vezetés után (16 – 11), 33-33-as döntetlent játszott Ausztria csapatával, Crina 2 gólt szerzett a találkozón.

Dánia 18 – 5-ös félidei eredmény után magabiztos, húsz gólos, 39 – 19-es győzelmet aratott a Feröer-szigetek válogatottja ellen, csapatkapitányunk hat találattal járult hozzá a nagyarányú győzelemhez.

Svédország 31 – 23-ra győzött Törökország ellen, Linn Blohm ezen a mérkőzésen nem szerepelt a svéd keretben.

A norvég válogatott Szlovéniában is diadalmaskodott a két csapat második felkészülési mérkőzésén, ezúttal öt góllal, 26 – 21-re múlta felül a szlovénokat Norvégia. A norvég keretben ezen a találkozón egyetlen győri játékos sem szerepelt.

Gratulálunk játékosainknak ezúton is, és várjuk őket vissza Győrbe.

Fotó forrása: mksz.hu