A K&H női kézilabda liga következő fordulójában megyebeli ellenfeléhez utazik a Győri Audi ETO KC. Az MKC elleni találkozó 2021. november 10-én, szerdán 19:15-kor veszi kezdetét Mosonmagyaróváron, és az M4 sport élőben közvetíti. A mérkőzés előtt Fodor Csengét kérdeztük.

A Győri Audi ETO KC továbbra is százszázalékos mutatóval áll a bajnokságban, veretlenül várja csapatunk a szerdai MKC elleni találkozót. Szerdai ellenfelünk egészen remek rajtolt vett a hazai pontvadászatban. A tavalyi bajnokság bronzérmese az idei kiírást egy vereséggel kezdte, hiszen az első fordulóban 37 – 26-ra kapott ki az FTC-től. A második fordulóban hazai pályán 35 – 26-os győzelmet aratott az Érd ellen, míg a következő összecsapáson 33 – 33-as döntetlent ért el az MTK otthonában. A negyedik fordulóban hazai pályán 31 – 22-re győztek a DKKA ellen, míg Debrecenben 28 – 19-es vereséget szenvedtek Gyurka János tanítványai. Nagy meglepetésre a hatodik fordulóban nagyarányú, 48 – 29-es győzelmet arattak a Siófok gárdája felett. A legutóbbi fordulóban pedig az újonc Vasas együttesét győzték le 41 – 35-re, így 11 ponttal a tabella negyedik helyén állnak.

Csapatunk eddig tizenegy alkalommal találkozott az élvonalban tétmérkőzésen a Mosonmagyaróvár együttesével, mivel a 2020. áprilisára kiírt találkozó a koronavírus járvány terjedése miatt elmaradt (2020.04.18. Győri Audi ETO KC – Motherson-Mosonmagyaróvár). A tizenegy lejátszott bajnoki találkozóból mind a tizenegy alkalommal csapatunk hagyta el győztesen a pályát. Legnagyobb arányban, húsz góllal 2016. februárjában győztük le a megyebeli ellenfelünket (2016.02.24. Mosonmagyaróvári KC SE – Győri Audi ETO KC 21 – 41).

A mérkőzés előtt Fodor Csengét kérdeztük.

A találkozót a Bíró Ádám, Kiss Olivér játékvezető páros vereti, és az M4 Sport élőben közvetíti.