A Győri Audi ETO KC Akadémia 1-es növendékei 2022. május 8-án hazai pályán fogadták a Szeged együttesét. Fiataljaink az NB1/B-s bajnokság 8. fordulójában egy végletekig kiélezett csatában itthon tudták tartani a két pontot.

A mérkőzés Ogonovszky Eszter találatával indult, majd ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Kövér Lucáék a 15. percig őrizték a vezetést (9-8), ezt követően a vendégek előbb egalizáltak, majd a 16. percben a vezetést is átvették. Jött is a győri időkérés, ami után Szemes Szonja találatával ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. A folytatásban felváltva lőtték a csapatok a gólokat, és 30 perc elteltével 17:17 volt az állás. A második játékrészben fiataljaink nagyobb fokozatra kapcsoltak, és egy 9-3-as periódust követően magabiztos előnyre tudtak szert tenni (26-20). Annak ellenére, hogy a végjátékban a dél-alföldi csapat rengeteg energiát mozgósított a felzárkózás érdekében, Farkas Julcsiék már nem engedték ki a kezükből a vezetést, végül két góllal megnyertük a párharcot.

„Az érettségi vizsgák miatt kevesebben voltunk a héten az edzéseken, ezért a jelenlévőkkel főleg egyéni és társas elemeket gyakoroltunk. A Szeged elleni mérkőzésen nagyon színes megoldásokat alkalmaztunk a támadásban, szinte nem is hibáztunk. A védekezésben eleinte bátortalanok voltunk, főleg a test-test elleni harcokban, a folytatásban viszont felvállaltuk az ütközéseket, labdákat szereztünk, és felszabadultan tudtunk játszani. Kiváló egyéni teljesítmények segítették a győzelmet.” -értékelt Pigniczki Krisztina

Győri ETO KC U19 – PC Trade Szegedi NKE (17-17) 32-30

Győri Audi ETO: Ogonovszky Eszter 9, Győri Alexa (k), Varga Virág, Havasi Virág, Gerencsér Fanni, Tallós Kamilla, Herr Zsanna, Torma Borbála, Moharos Andrea 2, Dobány Kitti (k), Szemes Szonja 8, Farkas Eszter 1, Kövér Luca 7, Farkas Júlia 5

Vezetőedző: Pigniczki Krisztina