A Győri Audi ETO KC sorozatban hatodszor is bejutott a Női EHF Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé. A június első hétvégéjén megrendezett FINAL4-ban ezüstérmet szereztek lányaink, miután az elődöntőben legyőzték a dán Esbjerg együttesét, de a döntőben vereséget szenvedtek a címvédő Vipers ellen.

A Győri Audi ETO KC a 2021/2022-es szezonban 18 alakalommal lépett pályára a nemzetközi porondon, ahol csapatunk mérlege 15 győzelem, egy döntetlen és két vereség. A ’csoportküzdelmek során a ’B’ jelű nyolcasban szereplő együttesünk13 győzelem mellett egy vereséget könyvelhetett el, és így is toronymagasan, 26 ponttal végzett a csoport élén. A csoportkör küzdelmeinek történetéhez hozzá tartozik, hogy a Vipers otthonában elszenvedett vereség jelentette a végét csapatunk 70 mérkőzésen át tartott BL veretlenségi sorozatának (2022.02.19. Vipers Kristiansand – Győri Audi ETO KC 30 – 29).

2021. szeptemberében minden álomszerűen kezdődött. Az első fordulóban a címvédő Vipers érkezett Győrbe, és nem sok öröme volt a több ex-győri játékost is felvonultató norvégoknak, hiszen magabiztos, 35-29-es győzelmet arattunk hazai pályán. A második fordulóban egy küzdelmes első félidőt követően 5 góllal nyertünk a Krim Ljubljana vendégeként Szlovéniában, majd hazai pályán páholtul el rendesen az új orosz kirakatcsapatot, a CSZKA Moszkvát. A válogatott szünetet követően Dániában nyertünk az Odsense ellen Gudme-ban 31-26-ra, majd az ősz egyik legnehezebb idegenbeli csatáján Metz-ben tudtunk nyerni négy góllal 33-29-re. Két könnyed hazai meccs következett, előbb a Savehof ellen jött egy kiütéses győzelem, majd a BL-újonc Kastamonu ellen nyertünk nagy különbséggel. Az őszi szezon törökországi fellépéssel zárult, idegenben 16 góllal vertük a Kastamonu csapatát. A spanyolországi világbajnokságot követően szilveszter környékén és az új év legelején beütött a Covid-bomba a csapatba. Kulcsjátékosok sora dőlt ki hosszabb időre, ám így is játszani kellett. Mindössze 11 felnőtt játékossal a keretben egy hihetetlen mérkőzésen 9 góllal vertük az Audi Aréna Győrben a Metz gárdáját, majd a Krim sem úszta meg a több, mint 10 gólos győri vereséget. Az Odense elleni visszavágó volt a szezon legszorosabb győzelme, az utolsó másodpercekben tudtunk nyerni a jól játszó dánok ellen Győrben. A csoportkör három idegenbeli találkozóval ért véget. A Moszkva ellen 4 gólos idegenbeli sikert értünk el, Svédországban 6 góllal nyertünk a Savehof ellen, amikor 70. meccse volt klubunknak, hogy nem kapott ki a Bajnokok Ligájában. A nagyszerű és eddig soha nem látott sorozat végül a 14. fordulóban Kristiansand-ban ért véget, ahol 30-29-re kikaptunk a Vipers csapatától.

A lebonyolítási rendszernek köszönhetően csoportelső csapatunk pihenőt kapott a Play-Off körben és legközelebb a negyeddöntő első mérkőzésén léptett pályára idegenben április legvégén. Az odavágón, 21 – 21-es döntetlent játszottunk (2022.04.30. Brest Bretagne Handball – Győri Audi ETO KC 21 – 21), majd hazai pályán kiütöttük a francia alakulatot és magabiztosan jutottunk be a FINAL4-be. A budapesti MVM Dome-ban megrendezésre kerülő négyesdöntő első elődöntőjében a dán Esbjerg csapata ellen sikerült kivívni a döntőbe jutást (2022.06.04. Győri Audi ETO KC - Team Esbjerg 32 – 27), ezzel pedig az is eldőlt, hogy a tavalyi bronznál biztosan fényesebb érmet szerez majd csapatunk. A vasárnapi döntőben óriási küzdelemben nem tudtuk két vállra fektetni a címvédő Vipers csapatát, szezonbeli második vereségünk a FINAL4 döntőjében azt jelentette, hogy ezüstéremmel zárjuk a legrangosabb klubsorozatot idén (2022.06.05. Győri Audi ETO KC – Vipers Kristiansand 31 – 33). Érdekesség, hogy mindkét vereségünket a későbbi győztes norvég csapattól szenvedtük el, előbb egy, majd kettő góllal bizonyult jobbnak a Vipers Anne Mette Hansenéknál.

A tizennyolc mérkőzés alatt összesen 590 gólt lőtt csapatunk, és mindössze 458-at kapott, ami azt jelenti, hogy +132-es gólkülönbséggel zártuk a pontvadászatot. Két alkalommal lőttünk, 40 vagy annál több gólt, 12-szer harminc vagy annál többet, míg négyszer szereztünk 30-nál kevesebb találatot. Ellenfeleink, három alkalommal lőttek több mint 30 gólt nekünk, 14 esetben 30 találat alatt tartottuk őket, míg egyszer mindössze 19 gólt kaptunk hatvan perc alatt.

Érdekesség, hogy a legtöbb lőtt gólt, a legnagyobb arányú győzelmet és a legkevesebb kapott gólt is ugyanazon a mérkőzésen könyvelhette el csapatunk, ez pedig a 2021 októberében az Audi Arénában megnyert Sävehof elleni összecsapás volt, mely 22 gólos, 41 – 19-es győri győzelemmel zárult (2021.10.30. Győri Audi ETO KC – IK Sävehof 41 – 19). A legkisebb arányú győzelmet az Odense ellen aratta csapatunk, amikor egy góllal győztünk a dán együttes ellen hazai pályán (2022.01.23. Győri Audi ETO KC – Odense Handbold 27 – 26). A legtöbb gólt a BL döntőben kapta együttesünk, ekkor a Vipers 33 alkalommal tudta bevenni a kapunkat (2022.06.05. Győri Audi ETO KC – Vipers Kristiansand 31 – 33).

A Bajnokok Ligája házi góllövő listáját 62 találattal Stine Oftedal nyerte, a második helyen holtversenyben 58 góllal Anne Mette Hansen és Ryu Eun Hee áll, a dobogó harmadik fokára Estelle Nze Minko állhatott fel, aki 56 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját. Érdekesség, hogy a szezon során két kapusunk is szerzett gólt, Silje Solberg 4, míg Laura Glauser 3 gólt jegyez. Az idei kiírásban több akadémistánk is lehetőséget kapott, hogy pályára lépjenek a nemzetközi kupaporondon, mivel januárban a felnőtt kertet több játékosa is koronavírus megbetegedés miatt nem tudott Ambros Martín vezetőedző rendelkezésére. Gerencsér Fanni 1 és Szankovics Kyra 2 góllal hálálta meg a bizalmat.

A Bajnokok Ligájában lejátszott 1080 percből 94-et töltött emberhátrányban csapatunk. A legtöbb két perces büntetést, 11-et Anne Mette Hansen kapta, őt Veronica Kristiansen és Crina Pintea követi 5 – 5 büntetéssel, a harmadik helyen Linn Blohm, Ryu Eun Hee és Lukács Viktória áll 4 kiállítással. Sárgalapok tekintetében összesen összesen 14 db-ot kaptunk, ebből a legtöbbet 3-at, három játékosunk kapott, Kari Bratsett Dale, Ryu Eun Hee és Lukács Viktória. Piros lappan nem zártak ki egyetlen egy győri játékost sem az évad során.

2022.06.05. Győri Audi ETO KC – Vipers Kristiansand 31 -33

A Bajnokok Ligája ezüstérmes csapat tagjai: Laura Glauser, Linn Blohm, Schatzl Nadine, Kari Brattset Dale, Anne Mette Hansen, Ryu Eun Hee, Amandine Leynaud, Stine Oftedal, Silje Solberg, Veronica Kristiansen, Lukács Viktória, Fodor Csenge, Estelle Nze Minko, Háfra Noémi, Faluvégi Dorottya, Kürthi Laura, Crina Pintea, Gerencsér Fanni, Sztankovics Kyra, Farkas Júlia, Ogonovszky Eszter

Stáb: Ambros Martín – vezetőedző, Kun Attila – másodedző, Holanek Zoltán – erőnlétiedző, dr. Balogh Péter – csapatorvos, dr. Szálasy László – csapatorvos, Devecseri Ádám – vezető fizioterapeuta

Csernák Edina – fizioterapeuta, Budai Nikoletta – gyógytornász, Konkoly Tímea – technikai vezető