A november 9-i játéknapon lejátszott mérkőzésekkel véget értek az Európa bajnokság csoportküzdelmei, és kialakult a két középdöntős csoport. Most megnézzük, hogyan alakultak az Eb csoportmérkőzéseinek küzdelmei. A középdöntő összecsapásai 10-én kezdődnek.

Lezárultak a csoportkör küzdelmei a 15. Női Kézilabda Európa-bajnokságon, így kialakult a legjobb 12 mezőnye. Az A és a B csoport legjobb három csapata, valamint a C és a D csoport első három válogatottja csap össze egymással a középdöntőben. A csapatok két csoportban folytatják a küzdelmeket, ahonnan az első két csapat jut a legjobb négy közé, a csoportok harmadik helyezettjei pedig az 5. – 6. helyért lépnek majd pályára. Nézzük meg, hogy alakultak a csoportok küzdelmei.

Az A csoportban szereplő regnáló Európa-bajnok norvég válogatott hibátlan mérleggel, három győzelemmel végzett a csoport élén. Őket egy győzelemmel és egy döntetlennel Horvátország követi. A csoport harmadik helyén végzett a magyar válogatott, akik egy győzelemmel jutottak a legjobb tizenkét csapat közé. Az újonc Svájc az utolsó fordulóban döntetlent játszott a horvát válogatottal, így egy pontot szerezve végzett a negyedik helyen.

Az A csoport eredményei:

2022.11.04.18:00 Magyarország – Svájc 33 – 28 (Győri – Lukács Viktória 6 gól)

2022.11.04. 20:30 Norvégia – Horvátország 32 – 23 (Stine Oftedal 3 gól, Silje Solberg 44%-os védési mutató)

2022.11.06. 18:00 Horvátország – Magyarország 21 – 18 (Győri – Lukács Viktória 4 gól)

2022.11.06. 20:30 Svájc – Norvégia 21 – 38 (Stine Oftedal 6 gól, Silje Solberg 47%-os védési mutató)

2022.11.08. 18:00 Horvátország – Svájc 26 - 26

2022.11.08. 20:30 Norvégia – Magyarország 32 – 22 (Stine Oftedal 5 gól, Silje Solberg 48%-os védési mutató, illetve Győri – Lukács Viktória 2 gól)

Az A csoport végeredménye:

1. Norvégia 6 pont
  2. Horvátország 3 pont
  3. Magyarország 2 pont
  4. Svájc 1 pont

A B csoportban körbeverés alakult ki, így a három továbbjutó együttes 4 – 4 pontot szerzett a csoportjában, ezáltal a gólkülönbség alakította ki a végső sorrendet. Az első helyen Svédország végzett, őket Dánia és Szlovénia követi. A csoport negyedik helyén pont nélkül Szerbia végzett.

A B csoport eredményei:

2022.11.04. 18:00 Dánia – Szlovénia 26 – 28 (Anne Mette Hansen 1 gól, Sandra Toft 15%-os védési mutató, illetve Ana Gros 8 gól)

2022.11.04. 20:30 Svédország – Szerbia 27 – 21 (Linn Blohm 6 gól)

2022.11.06 18:00 Szlovénia – Svédország 22 – 33 (Ana Gros 5 gól, illetve Linn Blohm 2 gól)

2022.11.06 20:30 Szerbia – Dánia 21 – 34 (Anne Mette Hansen 3 gól, Sandra Toft 42%-os védési mutató)

2022.11.08. 18:00 Szlovénia – Szerbia 27 – 24 (Ana Gros 5 gól)

2022.11.08. 20:30 Dánia – Svédország 25 – 23 (Anne Mette Hansen 1 gól, Sandra Toft 44%-os védési mutató, illetve Linn Blohm 1 gól)

6. Magyarország 0

A C csoportban Franciaország három győzelemmel biztosította helyét a legjobb 12 csapat között, mögötte Hollandia végzett négy ponttal. A harmadik helyre egy győzelemmel Románia került, míg az Eb egyik társházigazdája, Észak-Macedónia a csoport negyedik helyén végzet.

A C csoport eredményei:

2022.11.05. 18:00 Franciaország – Észak-Macedónia 24 – 14 (Estelle Nze Minko 2 gól)

2022.11.05 20:30 Hollandia – Románia (29 – 28)

2022.11.07. 18:00 Észak-Macedónia – Hollandia 15 - 30

2022.11.07. 20:30 Románia – Franciaország 21 – 35 (Estelle Nze Minko 6 gól)

2022.11.09. 18:00 Észak-Macedónia – Románia 23 – 31

2022.11.09. 20:30 Franciaország – Hollandia 26 – 24 (Estelle Nze Minko 4 gól)

A C csoport végeredménye:

1. Franciaország 6 pont
  2. Hollandia 4 pont
  3. Románia 2 pont
  4. Észak-Macedónia 0 pont

A D csoportban Montenegró magabiztosan három győzelemmel jutott a középdöntőbe, de a további helyek kiosztására az utolsó fordulóig várni kellett végül, az egymás elleni eredmények rangsoroltak, így pontot szerezve Spanyolország végzett a második helyen, őket szintén két ponttal Németország követi, végül két ponttal, de a legrosszabb gólkülönbséggel Lengyelország végzett a 4. helyen.