A Győri Audi ETO KC Akadémia 1-es csapata az U19 I. osztályban a Pénzügyőr SE, míg az NB II-ben a VKL SE ellen gyűjtötte be a két pontot az elmúlt héten.

Klubunk fiataljai 2022. november 26-án a fővárosba utaztak, ahol a Pénzügyőr SE vendégeként léptek pályára az U19 I. osztályban. Farkas Eszterék egy 6-1-es rajtot követően magabiztosan uralták a mérkőzést, a 17. percben már tíz gól is volt közte (5-15), amit a félidő végéig tovább tudtak növelni (11-23). A második játékrészben Nagy Nikolették továbbra is hatékonyan tudták értékesíteni a helyzeteiket, végig kézben tartották a mérkőzést, végül megérdemelten zsebelhették be a két pontot (22-38). Az újabb győzelemnek köszönhetően kilenc fordulót követően lányaink a harmadik helyről várhatják a folytatást.

„Az első perctől kezdve mi uraltuk a mérkőzést, lendületesen, jó tempóban játszottunk. A játék minden elemében felülmúltuk az ellenfelet. Erre a lendületre lesz szükségünk a hátralévő mérkőzéseken.” -nyilatkozta Pigniczki Krisztina vezetőedző.

Pénzügyőr SE – Győri Audi ETO KC (11-23) 22-38

Győri Audi ETO: Nagy Nikolett 6, Rédecsi Polett 1, Lévai Lili 1, Takács Fanni 7, Győri Alexa (k), Bordás Bianka 3, Nyerges Anna 1, Halász Viktória 3, Pádár Laura 1, Barta Petra, Németh Henriett (k), Farkas Eszter 6, Kövér Luca 5, Farkas Júlia 4

Vezetőedző: Pigniczki Krisztina

Pigniczki Krisztina és Bordásné Horváth Marianna tanítványai november 27-én a VKL SE Győr csapatát fogadták hazai pályán az NB II pontvadászatában. A városi rangadó első félideje sok izgalmat tartogatott, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, ennek ellenére kétgólos fölénnyel mi mehettünk pihenőre (13-11). A második játékrészben Dobány Kitti remekelt a kapuban, míg a többiek támadásban voltak eredményesek. Az első félidőhöz képest sokkal nagyobb sebességgel kézilabdáztunk, aminek köszönhetően sikerült az ellenfelünket leszakítani magunkról, és végül magabiztosan megnyerni a találkozót (33-19). Nyolc fordulót követően a harmadik helyről várhatjuk a folytatást.

„Nagyon fegyelmezett védekezést kértünk, valamint lehetőleg minél több lerohanást pontos befejezéssel. Úgy gondolom, hogy ezt maximálisan betartották a játékosok, aki pályára lépett gólt lőtt. Egységesek voltunk, erre törekszünk a jövőben is.” -értékelt Bordásné Horváth Marianna edző.

Győri Audi ETO KC – VKL SE Győr (13-11) 33-19

Győri Audi ETO: Balogh Lili 2, Granát Dorka 2, Havasi Virág 3, Bordás Bianka 3, Nyerges Anna 2, Tóth Gabriella 2, Pádár Laura 4, Kovács Kata 2, Soponyai Lili 5, Vajda Luca 1, Dobány Kitti (k), Németh Henriett (k), Farkas Eszter 3, Kövér Luca 4

Edző: Bordásné Horváth Marianna