Csakhogy akkor a Slagelse gyorsan beszórt három gólt (dacára annak, hogy Herr kapus volt a hazaiak legjobbja), majd a 26. percben 11:6-ra, a félidőben pedig 12:7-re vezetett.
Összesítésben 11 gólos hátrányt pedig egy félidő alatt még a tegnap látottnál sokkal kevesebb technikai hibát elkövetve, összeszedettebb támadójátékkal sem lehet ledolgozni a Slagelsével szemben. Ha pedig valaki a szünetben még ilyen álmokat dédelgetett, a dán csapat a második játékrész elején öt perc alatt bemutatott 3:0-s rohammal lehûtötte. A győriek több támadást is elrontottak, büntetőket hagytak ki, igaz, a dán kapus, Leganger is nagyot alakított egyik-másik veszélyesebb helyzetben. A vége 22:30 lett oda. A kettős vereség dacára a mostani elődöntős szereplés a Győr történetének legjobb szereplése a Bajnokok Ligájában.