Erste Békési FKC - Győri SEAT ETO FKC 32-31 (14-14)
Békés: Ardeleán - Djurisin 3, DR. CZINA 6, Oláh 3, Trivkovic, Himer 6/4, VARGA P. 5.
Cs: DOMOKOS, SZIKORA (kapusok), GILAN 5, Kocsis 3, Kopcsák 1, Jurko.
Győr: Hoffmann - SZALAFAI 6, Dénes 5/2, Schuch 1, NAGY T. 4, PÁLOS 5, Széles 3.
Cs: Majeri, Herjeczki (kapusok), SZABÓ A. 6, Miss 1.
Mb. edző: Deáki István
Hétméteresek: 6/4, illetve 6/2.
Kiállítások: 16, illetve 14 perc.

A mérkőzést a Békés kezdte jobban, de a vendégek hamar átvették a vezetést és szinte a félidő végéig meg is őrizték előnyüket. Schuch és Széles hamar begyûjtött két-két kiállítást, melyek nem biztos, hogy jogosak voltak. A két kapu előtt elkövetett szabálytalanságok megítélése nem volt azonos, a játékvezetők többször tévedtek az ETO kárára.
A második félidőben 20-17 arányban vezetett a győri csapat, de a 39. percben már háromgólos (25-22) hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. Széles László megkapta harmadik kisbüntetését, ezzel a védekezés egyik legfontosabb láncszeme kiesett. Ekkor Szabó András vette hátára a csapatot, zsinórban 4 gólt szerzett. A hazaiak őrizték 1-2 gólos előnyüket, míg a vendégek sok helyzetet puskáztak el. Volt lehetőség az egyenlítésre, hiszen 14 másodperccel a vége előtt labdát szereztek a győriek, de a támadást már nem sikerült befejezniük. A játékvezetők (ismét) alaposan belenyúltak a mérkőzésbe, de nem csak rajtuk múlott a hazaiak győzelme.

Folytatás vasárnap 18 órától a Magvassy csarnokban!