A meccs elején a vendégek szerezték meg az első gólt, de csak 2-1-ig vezettek a találkozón, innentől a hazaiak irányították a mérkőzést. Perceken át gólképtelen volt a Békés, köszönhető Majeri kapus bravúros védéseinek. Támadásban is nagyszerû kézilabdát mutattak be Pálosék, gyors indításoknak köszönhetően 9-2-re húztak el a zöld-fehérek. A játékrész második felében javult a vendégek támadójáték, de a győri vezetés nem forgott veszélyben, pihenni 14-9-es ETO- vezetéssel vonulhattak a csapatok. A második félidőben sokáig megmaradt a csapatok között a győriek javára az 5-6 gólos előny, de az utolsó 10 percre szorossá tette a meccset a Békés. 22-21 felzárkóztak a pirosmezesek, ám ekkor jött Hoffmann, aki ziccert védett, és ezzel erőt adott csapatának a hátralévő időre, így a lefújásig többször már nem forgott veszélyben az ETO győzelme.