Az alapszakasz-győztes Ferencvárosnak és az utóbbi két kiírásban diadalmaskodó vendég Győrnek egyaránt 10-10 pontja van. A fővárosiak csak akkor lesznek 2002 után ismét aranyérmesek, ha nyernek, minden más esetben az ETO örülhet.
A két zöld-fehér alakulat az alapszakaszban oda-vissza verte egymást. A szezon eddigi egyetlen népligeti felvonásán a Hypo Niederösterreichhez szerződött és most elköszönő Németh András csapata 28-26-ra győzött. Uhrakova 9, Szucsánszki 6, a szintén jövendőbeli hypós Tóth 5 pedig gólt dobott. A riválisnál Görbicz 8-szor, Bradeanu 6-szor, Gogirla pedig 5-ször volt eredményes. Győrött - szinte tét nélküli összecsapáson - az ETO 36-24-re diadalmaskodott.
Következett az április 8-i Magyar Kupa-döntő a budapesti SYMA-csarnokban, ahol a vidéki gárda remek második félidei játékkal 35-28-ra győzött. Görbicz 11, Bradeanu 8, a túloldalon Tóth 8, Szucsánszki 7 találatig jutott.
A playoff első szakaszában, május 4-én a Ferencváros a félidőben még nyerésre állt Győrben (15-18), de aztán a hazaiak akarata érvényesült (38-31) az egyaránt kilencgólos Bradeanu és Görbicz vezérelte győriek teljesítményét a remeklő Tóth (12) és Mravikova (6) sem tudta ellensúlyozni.
"Bár szezon előtt nem volt, nem lehetett célkitûzés az elsőség, most már csalódott lennék, ha nem jönne össze a bajnoki cím. De most is hangsúlyozom, hogy a Győr az esélyesebb a párharc előtt. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy mindenki megtesz majd mindent a siker érdekében. Az, hogy hazai pályán játszunk velük hazai közönség előtt, mindenképp némi pluszt jelenthet nekünk. Nagyon jó lenne, ha ezt a kis pluszt meg tudnánk ragadni, mert akkor óriási dolgot vinne véghez a csapat" - nyilatkozta Tóth Tímea a 100%Fradinak.
A Győr eddig kétszer volt magyar bajnok (2005-ben és tavaly), míg az FTC összesen tízszer nyerte meg az NB I-et (1966, 1968, 1969, 1971, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000 és 2002).

A hétvége programja, az 1-4. helyért: