Győri Audi ETO KC-Dunaferr NK 33-28 (18-12)
Az esélyesebb hazaiak (PÁLINGER - Mravikova 1, BRADEANU 9, HORNYÁK 3, Spiridon 1, Tomori 3, VÉRTEN 6, csere: Herr (kapus), GÖRBICZ 8 (6), Temes 2 (2), Djokics, Szegedi, vezetőedző: Konkoly Csaba) és a magyar kézilabda másik meghatározó csapata, a Dunaferr NK (Ungureanu - Lovász 1, Laluska 2, BORBÁS 5, Ferling 4, Pigniczki 3, Vincze 4, csere: KNEZOVICS (kapus), MÖRTEL 6 (3), Balogh, Gáspár, Berta 2, Sopronyi 1, vezetőedző: Imre Vilmos) a Kékes ikrek bíráskodása mellett kezdték csatájukat. Az újvárosiak indultak jobban, a 3. percben kettővel vezettek, de hamarosan a győriek örülhettek, miközben a kapusok parádéztak. Jól védekeztek a házigazdák, nem tudott mit kezdeni ezzel a látogató. Az első negyedórában csak Mörtel lőtt gólt itt, igaz, Pálinger a hajdani társakat kergette őrületbe védéseivel ott. Rövidesen a hazai hatos hatott (18. perc: 10-4), majd a 22. percben láttuk az első nem Mörtel gólt, Pignitzky zörgette meg a Győr kapuját. Egymás után két vendégtalálat jelentett némi szépségtapaszt, de ezt hamar rondította a folyók városának csapata. A végén valamit javított a Dunaferr NK, de a mérkőzés felére így is fél tucat maradt a Győr előnye.
Gyors gólváltással, valamint Mörtel és Görbicz kihagyott büntetőjével kezdődött a folytatás. A dunaferresek védekezése feljavult, három góljuk jelezte ezt, de még így is messze volt Újvárostól Győr... (38. perc: 21-16). Aztán kétszer jöttek az otthon játszók, majd felváltva potyogtak a találatok. Sokkal nagyobb figyelmet szenteltek a győriek Mörtel munkásságára, villant helyette Pigniczki, Ferling és Borbás. Alábbhagyott az ETO lendülete, közeledett a távolról jött (48. perc: 26-21). Emberhátrányban lőtt két győri góllal újra hét volt oda, majd négyre zárkózott a vendég (53. perc: 29-25). Szerepet cseréltek a kapusok, Knezovics remekelt, Pálinger volt tehetetlen, a baj az volt, hogy Mörtel a második félidőben nem talált be. A meccs második felét nyerte a Dunaferr NK, de összességében megérdemelten nyert a Győr.