Villámrajtot vett az ETO, amely hat perc elteltével már öt góllal vezetett (6-1). Ezután tovább nőtt a különbség, miután a hazaiak rendre kihasználták a Michalovce tanácstalan támadásait, és többször is leindították őket. Igaz, a szlovák védőfalon is könnyedén átsétáltak a győri hölgyek. A 13. percben, hétgólos magyar vezetésnél a Nagymihály időt kért, majd Zahorjanova érkezett a kapuba, de ez sem segített a vendégeken: a szurkolók hamarosan rájuk is számoltak (15-5). Hiába próbáltak felpörögni a szlovákok, a győriek koncentrációja nem lankadt, minden elcsenhető labdára ugrottak, így a két csapat közötti differencia állandósult. Az első játékrész hajrájában Konkoly Csaba lehetőséget biztosított a fiataloknak is: pályára lépett Szölösi és Szegedi is (félidő: 22-10).
Az ETO-ban frissen pályára lépő Deáki azonnal eredményes volt, majd Szölösi is megszerezte első találatát. A kapuban Herr váltotta Pálingert, no nem azért, mintha bármi gond merült volna fel a teljesítményével kapcsolatban, hiszen a klasszis hálóőr komoly szerepet vállalt a tetemes különbség kialakításában. A mérkőzés végéhez közeledve kissé kiengedő és ezért egyre többet hibázó Győr is gond nélkül tartani tudta a 13-15 gólos előnyét (55. perc: 38-23), melyből a végén tizenötgólos győzelem született.