A Podravka Koprivnica csapata a 90-es évek közepén élte fénykorát. 1994-95-ben döntőt játszott a BL-ben, rá egy évre pedig meg is nyerte a sorozatot. Most talán nem ennyire erős a horvát bajnok, de Zdravko Zovko kezei alatt biztos, hogy jelentős változásokon esik át.  A Veszprém korábbi mestere férfias játékra tanítja „lányait”.
Az ETO számára egyáltalán nem ismeretlen a horvát gárda, hiszen szinte minden nyáron találkozik a két együttes. Így volt ez idén is. Ezúttal Győrben, a Szabella Kupán az ETO győzött 32-27-re, de a szünetben még a Zovko-tanítványok vezettek három góllal. Akkor  a jobb védekezés döntött a hazaiak javára. Zovko szerint a védekezés és a kapusteljesítmény lesz a döntő ezúttal is. A hanbdall.hu-nak nyilatkozva elmondta, hogy a két magyar játékos, Bulath és Őri egyre jobban beilleszkedik a csapatába, sőt Bulath Anita jelenleg a csapat legeredményesebb játékosa. Rajta kívül Anita Gacera és Svitlana Pasicnikra kell leginkább odafigyelniük a zöld-fehéreknek.
Persze ezt a Konkoly-csapat is tudja, hiszen ezúttal is alaposan kielemezték ellenlábasukat. Az ETO-ban szerencsére mindenki egészséges és a gárdának jó esélye van arra, hogy zsinórban harmadik csoportmeccsét is sikerrel abszolválja.

Románok dirigálnak

A mérkőzést a román a Vasile Pavel és Eugen-Marian State vezeti.  A nemzetközileg is elismert páros számunkra sem ismeretlen. Nemzetközi karrierjük elején, az 1999-2000-es szezonban az ETO mindkét mérkőzését az EHF Kupában a bosnyák Hadzici ellen (33-13, 48-12), sőt a tavalyi BL-sorozatban ők bíráskodtak Togliattiban, amikor Görbiczék 31-29-es vereséget szenvedtek. Egyébként az 1999-2000-es BL-szezonban a Podravkának hazai pályán vezettek, akkor a horvátok 35-20-ra elgázolták a görög Artas gárdáját.