A két csapat első, spanyolországi mérkőzésén is gond nélkül nyert a Győr, és várható volt, hogy most is könnyedén begyûjti a két pontot. Így is történt: az ETO negyedóra elteltével már 9-2-re vezetett, a spanyolokon az időkérés sem segített. Pedig a világ egyik legjobb irányítója, a hőemelkedéssel bajlódó Görbicz nem is játszott a hazaiaknál, csak a büntetők elvégzésére ment fel a pályára.
A 22. percben kétszámjegyû (15-5) lett a különbség, de ez annyira megnyugtatta a házigazdákat, hogy edzőjük inkább időt kért. Ennek nyomán a szünetre még nagyobb lett az előny.
A folytatásban sok volt a kiállítás, így nem volt olyan lendületes a játék, de a Ribarroja nem tudott faragni komoly hátrányából. A továbbiak sem hoztak izgalmakat, a Győr gond nélkül diadalmaskodott.
A BL küzdelmei majd csak jövőre, a decemberi franciaországi világbajnokság után folytatódnak, a Győr január 5-én a címvédő dán Slagelse otthonában lép pályára.