Slagelse DT – Győri Audi ETO KC   20 – 24 (8 – 10)

Roskilde, 2000 néző. Vezette: B. Methe – R. Methe
Slagelse: LEGANGER – Ongjenovic, Batinic 2, BONDE 4, Krogshede 1, Turey 3, SZAVICS 6
Csere: Hovgaard 3, Smith
Edző: Anja Andersen
ETO: HERR – Mravikova 3, Hornyák, Spiridon, Görbicz 5(3), TOMORI 5, VÉRTEN 3
Csere: Pálinger (kapus), BRADEANU 7(4), Dokic 1, Deáki, Szegedi, Drávai, Kovacsics
Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 14, illetve 12 perc
Hétméteresek: 1/0, illetve 10/7

Konkoly Csaba a szurkolói ankéton győzelmet ígért és azt, hogy meglepik a dánokat. Nos mindkettő remekül sikerült. Igaz, hogy a dánoknál mégis pályára lépett a sérült Turey, de ez sem zavarta a győrieket. A magyar meglepetés ott kezdődött, hogy Pálinger helyett Herr kezdett  a kapuban és azzal folytatódott, hogy remek, agresszív nyitott védekezést mutatott be a Győr. Herr parádézott, magasan 60% felett védett és nem utolsósorban még a szintén zseniálisan védő Legangernél is jobban teljesített. A két kapus megbabonázta a támadókat. Az ETO eleinte hetesből, míg a Slagelse csak lerohanásból volt eredményes. A győriek erőltették a bejátszásokat. Ha a labda eljutott Spiridonhoz, akkor hetest harcolt ki, ha nem, akkor indultak a dánok. Igaz Herr Orsi többször is bravúrral védett. 1-2 góllal szinte végig a vendégek vezettek. Mindössze egyszer fordítottak a hazaiak, de akkor sem sokáig örülhettek. A félidő végét jobban bírták a zöld-fehérek és akár négy góllal is vezethettek volna, de Görbicz hetest hibázott.
A fordulás után sem változott a játék képe. Fantasztikus kapusok, ragyogó védekezés mindkét oldalon. Illetve annyiban mégis változott, hogy a győriek rájöttek – nyilván szünetben Konkoly Csaba felhívta rá a figyelmet –, hogy Legangernek a lába a sebezhető pontja. Tomori, Bradeanu, Vérten és Görbicz is megtalálta a rést és 3-4 gólon stabilizálódott a győri előny. A német bírók is rájöttek melyik a jobb csapat és végre a dánokat is elkezdték büntetni, sőt Anja Andersen reklamálást is megunták és a félidei sárga után, pirossal büntették. Igaz addigra már eldőlt, hogy az ETO Roskildében is könnyedén legyőzi a címvédőt. A mérkőzés nagy tanulsága, hogy jó védekezéssel el lehet tüntetni a támadójáték hibáit. Az ETO továbbra is 100%-os a BL-ben és már biztos, hogy csoportelső.