A középdöntő első párharcán Tomori és Görbicz két találatával a negyedik percben már 3:0-ra vezettek a magyar bajnokságban is szárnyaló vendégek, akik a folytatásban tovább növelték (8:4) előnyüket. Az oroszok azonban a folytatásban rákapcsoltak, felzárkóztak. Röviddel az első játékrész befejezése előtt a hazaiak újonca, Maknyeva kiegyenlített. 12:12-es állásnál fordultak a vetélytársak.
A másik félidő elején főleg a győriek szlovák légiósa Mravíková és Szpiridon volt elemében. A magyarok fokozatosan ismét elhúztak (17:24), felőrölték a tartalékosan játszó hazaiak ellenállását. A győztesek mezében kiváló teljesítményt produkáltak a húzóemberek: Pálinger Katalin a kapuban, a gólerős, feltartóztathatalan csapatkapitány, Görbicz Anita, a kreatív Katarína Mravíková és a beállós Szpiridon.
Mivel a csoport másik találkozóján 28:28-as döntetlennel zárult a Nürnberg–Valcea találkozó, már az első kör után átvették a vezetést a győriek.