A női BL-ben a Győr és az Oltchim hibátlan mérleggel várta a második csoportkör 1. csoportjának nyitó fordulóját. A magyar együttes az elmúlt idényben BL-döntőt játszott Lada Toljatti otthonában próbálta folytatni jó sorozatát, és ez sikerült is: Görbicz Anitáék 28-22-re nyertek Oroszországban. Az ETO az elején 4-1-re elhúzott, majd szorosabb lett a csata (7-8), és a félidőben 12-12-es döntetlent mutatott az eredményjelző. A fordulást követően ismét az ETO remek védekezése dominált, és visszaállt a korábbi háromgólos különbség (13-16). Ezután fokozatosan nőtt a magyarok előnye, és a tavaly szeptember óta 25 találkozón veretlen csapat végül magabiztosan nyert a tavaly nyáron több kulcsjátékosát is elveszítő Lada Toljatti ellen – a győriek részéről a 11 gólig jutott Görbicz volt a legeredményesebb játékos.
A csoport másik, korábban százszázalékos teljesítményt nyújtott együttese, a Râmnicu Vâlcea-i Oltchim szintén 28 gólt dobott a Nürnberg vendégeként, ám ez nem volt elég a sikerhez, ugyanis a németek az utolsó másodpercekben szintén megszerezték 28. találatukat, így döntetlennel zárult a találkozó. A két együttes fej fej mellett haladt a találkozó során – az Oltchimnek csak a második félidő elején sikerült háromgólos előnyre szert tennie (15-18). A németek azonban felzárkóztak, és az 56. percben már egy góllal vezettek (26-25). Az utolsó percben az Oltchimnél volt az előny (28-27). A Nürnberg 18 másodperccel a vége előtt kapusát mezőnyjátékosra cserélte, így egy kiállítás miatt az utolsó másodpercekben kettős emberelőnyben támadott, és egy 10 méterről megeresztett lövéssel ki is egyenlített. Az Oltchim egy hét múlva a Lada Toljattit fogadja, míg a Győr a Nürnberget látja vendégül.