A Győr szemernyi esélyt sem adott ellenfelének: az ötletes támadások szinte mindegyike góllal zárult (Görbicz például félpályás góllal nyitott), ugyanakkor a vendégek nem igazán tudták áttörni a jól záró védőfalat. A 19. percben, 14-6-nál kért időt a német bajnokság listavezetője. A szünet előtt valamelyest csökkent a különbség, mert a hazaiak olykor könnyelmûsködtek.
A folytatásban is csak akkor volt gond, amikor Görbicz kiállítás miatt a padot koptatta. 21-18-nál időt kért a győri edző, Konkoly Csaba, mert úgy érezte, együttese nem megfelelően összpontosít a biztos vezetés tudatában. Jöttek a cserék, és ettől kezdve állandósult a 4-6 gólos előny.
A Győr - amely sorozatban 26. tétmérkőzésén diadalmaskodott - jövő vasárnap a végső győzelemre is esélyesnek tartott román Oltchim Valceát fogadja, és ha nyer, óriási lépést tesz az elődöntőbe kerülésért.