Győri Audi ETO KC - C.S. Oltchim Rm. Valcea

Bajnokok Ligája középdöntő, 6. forduló

Győr, 2009. március 21. 15:15

A Bajnokok Ligája középdöntő utolsó fordulójában a román bajnok látogat Győrbe. A két csapat február 21-én a harmadik fordulóban már megmérkőzött egymással, akkor 16-14-es félidőt követően a Valcea 28-26 arányban győzött. Azon a mérkőzésen Görbicz (10 gól) és Vérten (5) volt a győri csapat erőssége. Azóta mindkét csapat biztosította helyét az elődöntőben, az elmúlt fordulóban a Valcea hazai pályán lelépte a Podgoricát, míg az Audi ETO Győrött jutott túl a Ljubljana gárdáján. A Valcea évek óta nem jutott az elődöntőbe, így most az alapcéljukat már teljesítették, de ugye „evés közben jön meg az étvágy”.

A C.S Oltchim Rm. Valcea eredményei:
Buducnost T-Mobile – C.S. Oltchim Rm. Valcea 23-22
C.S. Oltchim Rm. Valcea – RK Krim Mercator 36-30
C.S. Oltchim Rm. Valcea – Győri Audi ETO KC 28-26
RK Krim Mercator – C.S. Oltchim Valcea 35-34
C.S. Oltchim Rm. Valcea – Buducnost T-Mobile 32-22

A BL góllövői között Narcisa Lecusanu a kilencedik helyen áll 57 góllal. Oana Manea 49 góllal a16., Valentina Ardean Elisei 45 góllal a 21.

A Győri Audi ETO KC eredményei:
RK Krim Mercator – Győri Audi ETO KC 31-35
Győri Audi ETO KC – Buducnost T-Mobile 31-27
C.S. Oltchim Valcea – Győri Audi ETO KC 28-26
Buducnost T-Mobile – Győri Audi ETO KC 26-26
Győri Audi ETO KC – RK Krim Mercator 34-33

A góllövőlistán Görbicz Anita 67 góllal a 4., Tomori Zsuzsanna és Vérten Orsolya 54 góllal a 11. helyen található.

A mai találkozót az orosz Viktor Poladenko – Igor Chernega páros vezeti.