Egy-egy kimaradt támadással kezdte mindkét csapat az első középdöntő meccset, nálunk előbb Görbe majd a túloldalon Barbosa hagyott ki egy helyzetet, majd heteshez jutottunk, Görbe lövését védte Navarro. Kivédekeztük a spanyol támadást, majd Amorim lőtt nagy gólt. Lunde hatalmas ziccert fogott. Fernadez gólt lőtt de szabálytalankodott előtte, így mi mehettünk, Radicevic pedig nem hibázott. Barbosa a 6. percben szépített, majd Alonso egyenlített, egy eladott labdából Barbosa már vezetéshez segítette a hazaiakat, sőt a 8. percben zsinórban 4. gólunkat kaptuk meg. Emberelőnybe kerültünk, amit Duda gyorsan kihasznált. Hetest kapott az Itxako, ezt Alonso be is lőtte(5-3), majd még a spanyol kiállítás letelte előtt Vérten egyre csökkentette hátrányunkat. Barbosa majd Görbicz Anita lőtt szép gólt(6-5), Heidi hetest harcolt ki, Görbe másodjára nem hibázott, belőtte a büntetőt(6-6)! Barbosa megint a hazaiakat juttatta előnyhöz, ezt Amorim egalizálta. Pena a spanyolok 8. gólját szerezte a 17. percben, erre Görbét állították ki a játékvezetők, ezt is belőtték a spanyolok, megint kettővel vezettek(9-7). Aguilar révén tizedik gólját is meglőtte az Itxako, ráadásul megint odaajándékoztunk egy labdát a hazaiaknak. Lekic azonban jókor lőtte meg első gólját(10-8), erre Görbe rátett még egy lapáttal(10-9), Katrine megint jókor védett egy nagyot, az egyenlítésért támadhattunk, de eladtuk a labdát, Pena pedig büntetett. Lekic balkézzel is gólt lőtt Navarronak(11-10), ám egyenlítés helyett megint Pena jött. Ráadásul Navarro védett, de végre egy labdaszerzést követően Löke lőtt gólt(12-11), majd passzívig támadva ugyan, de Görbe egyenlíteni tudott. Két perccel a vége előtt a hazaiak kikérték idejüket. Egozkue megint az Itxakot juttatta előnyhöz, majd Hornyák egalizált ismét. Majd egy szép játékkal Lekic Lökét hozta ziccerbe, aki nem is hibázott(13-14).

A második félidő első góljára megint több percet kellett várni, Lunde kétszer is nagyot védett, végül a harmadik perc legvégén Kovacsics lőtt gólt Navarro-nak(13-15). Lunde mint védett, végül a 35. percben Fernandez talált be a kapunkba. Lunde Pena ellen is javított, fogta lövését, majd Görbe verte meg nagyon az emberét és újból kettő ide, plusz egy kiállítás is volt a spanyoloknak. Pena megint átjárt kapusunk eszén, majd Radicevic is meglőtte gólját(15-17). Kimaradt lehetőségek mindkét oldalon, majd Barbosa hozta közelebb az Itxako-t. Lekic a 18 gólunkat szerezte, majd Joka révén már hárommal vezettünk(16-19)! Fernandez gyorsan kettőre csökkentette a hátrányt, erre azonban Hornyák válaszolt egy igazán okos góllal! Alonso jött a szélről már passzívnál, de belőtte, majd Görbe szép gólja jött és maradt a háromgólos előny(18-21). Barbosa passzolni akart végül gól lett belőle, majd elvették támadásban a labdát tőlünk , de Barbosa ziccerét kifogta Lunde! Tervel állt ki két percre, az emberelőnyből Hornyák hozott össze gyors gólt(19-22). Ágit kiállították, a kapott hetest ő sem tudta megfogni sajnos. Öt az öt ellen Löke szerzett szemfülesen egy labdát, végig is vitte, nem is hibázott. Radicevicet is kiállították, a hetest kivédte Lunde!!! A legjobbkor! Misit kellett ápolni de folytatni tudta, az emberelőnyt Alonso használta ki, majd Löke elleni szabálytalanságért kaptunk hetest, ezt pedig belőtte Görbe(21-24). Katrine megint fogott egy lövést, aztán Heidi végre labdát kapott és be is lőtte, ekkor néggyel vezettünk. Pena szépített, Görbe igazi vezér volt, újfent gólt lőtt(22-26), majd Alonso hetesgólja jött. Lekic mehett pihenni két perce, az Itxako hetesét megint belőtte Alonso(24-26). Emberhátrányban Görbe lövését fogta Navarro, majd a kontrát megfogta Lunde is. Kihúztuk az emberhátrányt, sőt Lekic hetest harcolt ki, Görbe ezt se hibázta el, ismét hárommal menetünk szűk 4 perccel a vége előtt. Lundét kilőtte Alonso, de folytatta a kapus, Tervel másfél perccela vége előtt kettőre hozta fel az Itxako-t, majd Barbosa egyre csökkentette a hátrányt. Mi támadhattunk, Hornyák hetest hozott össze, Ambros Martint kiállították, Görbe bedobta, végül két góllal 28-26-ra legyőztük az Itxako gárdáját!