Az első támadásból Görbicz szerzett gólt, a harmadik percben azonban már a spanyolok vezettek. Újabb három perc elteltével az immáron kétgólos hátrányt Orbán, majd Görbicz találatával sikerült egalizálni. Anita biztosan lőtte a heteseket, az Itxako azonban mindig egyenlített. Tíz perc elteltével 5-5-re állt a csata, majd jött egy kis változás az addigi forgatókönyvben: Görbicz büntetőt rontott, a spanyolok pedig megint átvették a vezetést, s megint elléptek két góllal. Orbán gólja után a kapuban Pálinger bravúrok következtek, majd Amorim kiállításával emberhátrányba kerültünk. A 19. percben már hárommal vezetett az Itxako (6-9). Már több mint öt perc telt el győri gól nélkül - Böhm mester időt is kért. A zöld-fehér gólcsendet Amorim törte meg, majd Radicevic is betalált. Aztán egyenlíthettünk volna, de két eladott labda és egy kihagyott ziccer után 12-8-ra meglépett a spanyol együttes. Az első játékrész utolsó perceiben Amorim két, Radicevic egy gól szerzett, de egyszer az Itxako is betalált, így 30 perc elteltével a vendégcsapat vezetett 13-11-re.
A második játékrészben két perc sem kellett ahhoz, hogy Gros és Löke révén ismét egyenlő legyen az állás, majd Görbicz büntetőből büntetett és már nálunk volt az előny. Az Itxako azonban emberhátrányból két gólt lőtt, így megint a mieink futhattak az eredmény után. Egészen pontosan Radicevic futott – és egyenlített, majd Görbicz révén ismét győri előnyt mutatott az eredményjelző (16-15). Másfél perc múltán viszont megint az Itxako vezetett, Görbicz hatodik eredményes büntetőjével 40 perc után 17-17 volt az állás. Anita hetest rontott, Lekic viszont sorozatban háromszor is betalált. Közben véget ért a csoport másik mérkőzése, melyen a Mitdjylland legyőzte a Larvikot, így biztossá vált, hogy az Audi ETO csoportgyőztesként zárja a BL-középdöntőt! 20-20-nál Pálinger hetest védett, Görbicz akciógólt lőtt, majd Gros következett – de közben az Itxako is eredményes volt, így továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok a fordulatos, ám sok hibával tarkított meccsen. Két góllal megint elhúzott az Itxako, Orbán és Lekic góljával egyenlítettünk, utóbbira az utolsó percben megint ez a feladat hárult. Ám mivel megoldotta, a vége pontosztozkodás lett (25-25). És persze csoportgyőzelem!

A győri gólszerzők: Görbicz 8, Lekic 5, Orbán 3, Amorim 3, Radicevic 3, Gros 2, Löke.

A meccs fotógalériája ITT megtekinthető!