A negyedik csoportmeccsek után sem lehet mindegyik győri játékos elégedett. A norvégok Dánia ellen egy hatalmas meccsen egy góllal diadalmaskodtak 24-23-ra, ezzel pedig hazaküldték a dánokat az olimpiáról. A meccsen a legeredményesebb norvég góllövő  Heidi Löke volt 6 találattal, és emellett örömteli, hogy statisztikája szerint csak  egyszer hibázott támadásban. A kapuban Lunde Haraldsen is kellett a sikerhez, 39%-os hatékonysággal védett a hálóőr. Montenegró egy gólos vereséget szenvedett Horvátországtól, ami kisebb meglepetés. Radicevic hozta a megszokott 5 gólját, igaz a statisztikákban 3 kihagyott lehetősége is szerepel. Nem rajta ment el ez a meccs. A brazil-orosz összecsapás az északiaknak volt fontosabb, és sikerült is mindkét pontot megszereznie Trefilov mester tanítványainak. Dudának nem ez volt a legjobb meccse az ötkarikás játékokon, egy gólt dobott az oroszoknak. A végeredmény 31-27.

Veszprémben a 2012-es Barabás Kupán bemutatkozott Róth Kálmán és a győri fiatalok a Veszprém Barabás DunaTakarék KC színeiben. A négycsapatos torna első napján 32-25-re nyertek Planétáék a Siófok ellen.

Veszprém Barabás DunaTakarék KC:

Pusztai, Tóth 1, Planéta 9, Takács  3, Hajtai, Schatzl 4, Palkó 3, Hosszú 3, Pelczéder 2, Izak 3, Kokas, Pásztor, Horváth 4, Maláti, Víg

Zelina(horvát)- Mihalovce(szlovák) 19-26
Siófok - Mihalovce 33-29

Második meccsét is megnyerte a Veszprém Barabás DunaTakarék KC a Barabás Kupán. Róth Kálmán együttese a horvát Zelina ellen lépett pályára. A félidei három gólos előnyt (15-12) sikerült a második játékrészben is megőrizni, így végül 30-27-re nyertek Palkóék.

Veszprém Barabás DunaTakarék KC - Zelina 30:27

Pusztai 1, Tóth 5, Planéta 4, Takács 2, Hajtai 1, Schatzl 8, Palkó 3, Hosszú 3, Pelczéder 1, Izak , Kokas, Pásztor, Horváth 2, Maláti, Víg

A torna utolsó fordulójában a Veszprém Barabás DunaTakarék KC a szlovák Mihalovce ellen bizonyíthatott. Egy izgalmas meccsen 13-13-as félidő után végül 28-27-re Róth Kálmán tanítványai megnyerték a meccset, ezzel pedig veretlenül végeztek a Barabás Kupa első helyén!

Pusztai, Tóth 4, Planéta 2, Takács 1, Hajtai 1, Schatzl, Palkó 5, Hosszú 2, Pelczéder 5, Izak , Kokas, Pásztor, Horváth 7, Maláti 1, Víg

A harmadik forduló másik meccsén a Siófok 28-24-re legyőzte a Zelinát.