Hatalmas várakozás előzte meg a Norvégia - Montenegró finálét. Míg Radicevicék talán egyenletesebb teljesítményt nyújtottak a kezdetektől fogva, addig Norvégiának rögös út vezetett idáig, főleg a csoportkörben botladoztak az északiak. Az egyenes kieséses szakaszban azonban mindkét csapat javított teljesítményén, így két remek gárda vívta a finálét.

Az egyik győri a másik győrinek dobott gólt. Lefordítva Joka betalált Katrine-nek rögtön az első perc végén. Eleinte Montenegró vezetett, de a norvégok hamar utolérték őket, majd a vezetést is átvették, amit a félidő végéig csak magabiztosabbá tettek(13-10). A második játékrészben sokáig úgy tűnt, hogy állandósítani tudja Norvégia 2-3 gólos előnyét, ám a montenegróiak nagy csatában 19-19-nél utolérték az olimpiai bajnoki cím védőjét. Szoros volt az összecsapás az utolsó percekig, majd a legvégén a norvégok a maguk javára fordították a meccset és megvédték 2008-ban megszerzett címüket.

A döntőben négy győri gól született, hármat Radicevic, egyet Löke szerzett!

Ezúton gratulálunk csapatunk játékosainak az Olimpián elért fényes sikerekhez!

Olimpiai bajnok, aranyérmes győri játékosok: Heidi Löke, Katrine Lunde Haraldsen Norvégia
Olimpiai második, ezüstérmes: Jovanka Radicevic Montenegró
Olimpiai ötödik: Raphaelle Tervel Franciaország
Olimpiai hatodik: Eduarda Amorim, Brazília