S bár a szakemberek szerint tavaly nyár óta kulcsjátékosok távozása miatt gyengült a Budocnost Podgorica, azért azt nem szabad elfelejteni, hogy heten is itt voltak azok közül, akik decemberben montenegrói válogatottként Európa-bajnokok lettek. A vendégek kezdhették a meccset, viszont mi lőttük az első gólt, Amorim révén, majd a másodikat, azt Rédei-Soós szerezte, aztán a harmadikat, az Radicevic érdeme volt, míg a negyedik Görbicz nevéhez fűzhető. Alig telt el öt perc és 4-0-ra vezettünk! Fantasztikus volt tehát a kezdés. Mint ahogy a folytatás is, miközben Lunde kapuja bevehetetlen volt, Szepesi ötre növelte a győri előnyt. A tizedik percben szerezte a Budocnost az első gólját, majd egy percre rá a másodikat (5-2). Radicevic góljával néggyel vezettünk, utána bő három percen át azonban csak a vendégek lőttek gólt, így a tizenhatodik perc végére kiegyenlített a Podgorica (6-6). A következő percek azonban megint rólunk szóltak. Görbicz duplája, majd Lekic, Amorim és Szepesi találatai után a 21.percben, 11-6-nál időt is kértek a montenegróiak. Hiába, Lunde eszén sem ziccerből, sem hetesből, sem átlövésből nem jártak túl, miközben Amorim, majd Görbicz is betalált (13-6). Lunde aztán újabb hetest védett, míg a másik oldalon Amorim megint „pókhálózott”. A következő büntetőt aztán értékesítette a Budocnost, ezzel törték meg a majdnem fél félidőn át tartó gólcsendjüket. Harminc perc alatt a Győri Audi ETO KC kétszer annyi gólt szerzett, mint a BL-címvédő (14-7)!
Fordulás után Löke kezdte a gólgyártást, majd ő is folytatta. Mint ahogy Katrine Lunde sem tért le a megkezdett útról, immáron a negyedik hetest hárította. A 36. percben pedig számolhatott a közönség: Rédei-Soós találatával megvolt a tíz közte (17-7)! A Budocnostnak ezúttal bő kilenc perc kellett az első gólhoz. Görbicz értékesített büntetője után Lekic szerzett gólt, majd Szepesi talált be a vendégek kapujába. A második félidő felénél tízzel vezettünk, s tíz gólon tartottuk a Podgoricát (20-10). Rédei-Soós és Amorim gójával aztán már tucatnyi volt a különbség, amit Görbicz hetese után értünk el újra. Lekic találatával aztán már tizenhárommal vezettünk (24-11). Ebből faragtak a montenegróiak kettőt, aztán jött Görbe újabb értékesített büntetője, majd Amorim átlövése (26-13). Csapatunk utolsó gólját Korsós szerezte. A végére maradt a tíz közte: 27-17 arányban győzte le csapatunk a címvédőt! Nagyszerű támadójáték, kiváló védekezés, fantasztikus kapusteljesítmény!!! Ez volt ma a Győri Audi ETO KC!!!
Gólszerzőink: Görbicz 7, Amorim 6, Szepesi, Rédei-Soós és Lekic 3-3, Löke és Radicevic 2-2, Korsós.