Nem kezdtük jól a meccset: Radicevic csak a hetedik percben lőtte az első gólunkat, miután már kaptunk hármat. Görbicz hetese után a tizedik percben megint kettő volt a különbség, ám ez négy perc alatt négyre nőtt. 6-2-nél időt is kért Ambros Martín, aminek megvolt a hatása, hiszen Lekic és Löke góljával alig két perc alatt feljöttünk kettőre. Innentől kezdve felváltva estek a gólok (részünkről Görbicz, Rédei-Soós kétszer és Korsós volt eredményes), s bár többször volt lehetőségünk arra, hogy egy legyen a különbség, ezt az esélyt rendre elszalasztottuk. A védekezésünkkel nem volt különösebb probléma, a kapuban Katrine Lunde-Haraldsen bravúrokat is bemutatott, ám a támadásban sokat hibáztunk – és naggyá tettük a norvég hálóőrt, Legangert.
10-8-as Larvik-vezetéssel indult a második játékrész, és a mi támadásunkkal – ám ahelyett, hogy feljöttünk volna egyre, megint a norvégok lőttek gólt. Aztán jött Lekic és Löke gólja, amivel egyre felzárkóztunk a 35. percre. Norvég találatra előbb Lekic, majd Löke válaszolt, majd következett Amorim gólja, amivel egyenlítettünk, majd Rédei-Soós góljával a 39. percben a meccs során először vezettünk (13-14)! Időt kért a Larvik, s ezt követően egyenlített is, ám Radicevic találatával ismét nálunk volt az előny. A második félidő felénél egálban volt a két csapat (15-15). Ambros Martín időkérése után Katrine Lunde-Haraldsen újabb fantasztikus védése, majd Rédei-Soós gólja következett, így megint mi vezettünk. A norvégok fordítottak, ám tíz perccel a vége előtt Görbicz hetesből egyenlített, majd Szepesi révén megint előnyben voltunk. Ám Szepesi nem állt meg egynél, még gyors egymásutánban dobott kettőt, így hat perccel a vége előtt hárommal vezettünk (17-20). Időt is kért a Larvik, ám gólt mi dobtunk: előbb Radicevic, aztán Rédei-Soós, majd Szepesi (17-23). 7-0-s győri sorozat és tíz perc után szerzett gólt a Larvik, amire Rédei-Soós válaszolt, majd az ezúttal is szenzációs Katrine Lunde-Haraldsen fogott egy büntetőt. Miközben a győri szurkolók Karl-Erik Böhn nevét skandálták, leperedtek az utolsó másodpercek… Fantasztikus hajrájának köszönhetően (az utolsó tíz percet 8-1-re, a második félidőt 16-8-ra nyertük) végeredményben 24-18 arányban győztünk Norvégiában! Fantasztikus siker!!!

Gólszerzőink: Rédei-Soós 6, Szepesi 4, Radicevic, Görbicz, Lekic és Löke 3-3, Korsós, Amorim.