Görbicz és Amorim góljával kezdődött a mérkőzés, amit két perc alatt a norvégok egálra hoztak. Rédei-Soós és Lekic révén két perccel később megint mi vezettünk kettővel. Tíz perc elteltével 5-3 szerepelt az eredményjelzőn – és Rédei-Soós nevét írhattuk fel megint a gólszerzők közé. Két perc múlva viszont a meccsen először a norvégok vezettek (5-6). Ezt az érzést még egyszer érezhették: Radicevic és Amorim gólja között szereztek előnyt érő gólt. A félidő felénél 7-7 volt az állás. Szepesi góljára még érkezett válasz, a találkozón ekkor volt utoljára egálban a két együttes. A következő öt percben csak az Audi ETO szerzett gólt (Görbicz után Amorim, majd Szepesi kétszer), így elléptek néggyel a hazaiak (12-8). Innen jött fel egyre a Larvik, ám előbb Lekic, aztán Orbán, majd a félidő vége előtt nem sokkal Amorim növelte mindig kettőre a győri vezetést. 15-13-mal fordultak a csapatok.
A második játékrész első gólját a Larvik lőtte, ám utána „norvég minta nélkül” Lekic, Amorim, Radicevic, majd Löke talált a kapuba, így a 37. percre ötre nőtt az ETO-előny (19-14). Később Lekic, majd Görbicz volt az, aki révén a zöld-fehérek megint négyről ötre jutottak, aztán Löke a félidő feléhez közeledve hatra növelte a hazai vezetést (22-16). Négy norvég gól közé csak egy győri ékelődött (az ismét Löke jóvoltából), így aztán tíz perccel a vége előtt csak három gól volt a két csapat közti differencia (23-20). Aztán jött a jól ismert és ellenállhatatlan ETO-hajrá! Lekic és Amorim góljára még érkezett válasz, ám a két perc alatt szerzett négy győri gól (sorrendben Görbicz, Amorim, Löke, majd Orbán volt eredményes) eldöntötte a meccset – és ezzel a továbbjutást, valamint két fordulóval a középdöntő vége előtt már a csoportgyőzelmet is. 29-21 után kicsit kiengedett az Audi ETO, így kozmetikázhatott az eredményen a Larvik, ám a slusszpoén megint a hazaiaké volt: Sirián megszerezte a csapat mai utolsó, de ami ennél még fontosabb, élete első BL-gólját. Még egy mondat és még egy név mindenképpen az összefoglalóba kívánkozik: Katrine Lunde Haraldsen ezúttal is nagyszerűen védett.
Gólszerzőink: Amorim 7, Lekic 5, Görbicz és Löke 4-4, Szepesi 3, Rédei-Soós, Orbán és Radicevic 2-2, Sirián.