Valcea-góllal kezdődött a mérkőzés, majd Haraldsen-védéssel és Amorim találatával folytatódott. A vezetést aztán megint a vendégek szerezték meg, s miközben győri részről ismét Amorim volt eredményes, három góllal megléptek a románok (2-5). Két értékesített győri hetes (előbb Kovacsics, majd Görbicz büntetett) között újabb gólt szereztek a piros mezesek, s hogy nem szereztek újabbat, ahhoz kellett Haraldsen, aki hetest hárított. A félidő felénél 4-6 szerepelt az eredményjelzőn, majd miután újabb vendéggól született, Ambros Martín időt kért. Gólt azonban megint a Valcea szerzett (4-8), ám utána emberhátrányból előbb Lekic, majd Löke volt eredményes. Lekic újabb góljával zárult a huszadik perc (7-9). Román időkérés után gólnak a vendégszurkolók örülhettek, majd Rédei -Soós találata után volt hangrobbanás a telt házas Veszprém Arénában. Hát még Lekic gólja után, mivel azzal egyre zárkóztak fel a zöld mezesek. Ugyanez történt a 26. percben Rédei-Soós találatát követően. Ám a remélt egyenlítés helyett megint négy góllal lépett el a Valcea, így a vendégcsapat a szünetben 14-10-re vezet. Bukarestben is ugyanez volt az állás egy félidő után, csak akkor mi vezettünk…
Fordulás után Lekic kezdte a gólgyártást, amit a románok folytattak – és már öt góllal vezettek (11-16). Görbicz hetesére még volt válaszuk, majd jött Löke találata és az újabb lehetőség a felzárkózásra, ám a román kapuson, Navarrón ezúttal sem tudtunk kifogni. Majd Radicevic igen (14-17), ám egy eladott labda után ahelyett, hogy felzárkóztunk volna kettőre, megint négy lett a közte. Görbicz értékesített büntetője után időt kért a Valcea a 40. percben, 15-18-nál. Mi támadhattunk kétszer is, ám gólt a pirosak lőttek. 17 perccel a vége előtt ki is kérte az idejét Ambros Martín. Radicevic góljára volt válasz – kettő is, így a 47.percben megint öttel ment a Valcea (16-21). Görbicz hetest rontott, ami után már hat volt a vendégek előnye – ki is kérte utolsó idejét az ETO. Löke, majd Szepesi találatára is volt a másik oldalon válasz, Kovacsics értékesített hetese után Löke, majd Radicevic lőtt gólt. Öt perccel a vége előtt 21-24-nél időt kért a Valcea. Hihetetlen izgalmak, elképesztő hangulatban! Radicevic gólja után Haraldsen-bravúr, majd Kovacsics értékesített hetese után mi álltunk továbbjutásra. Az utolsó perc azonban Valcea-góllal indult, ám gyorsan jött Löke gólja, majd a győri labdaszerzés – és ezzel megvolt az örömteli vereség! Hiába nyert egy góllal a Valcea, és szakította meg a győri menetelést – az a fontos, hogy ez a 24-25 összességében ETO-továbbjutást ért!
Jöhet a harmadik BL-finálé! S ugyebár, három a magyar igazság…