Három a magyar igazság. Ám ezúttal nem csupán a szólás igazában bízhatunk, hanem a harmadik Bajnokok Ligája döntőjét játszó Győri Audi ETO KC csapatában, amelyet a Larvikkal szemben – már csak a csoportmeccseken aratott kétszeri hatgólos győri győzelem okán is – a szakemberek is esélyesebbnek tartottak. Ennek megfelelően a harmadik perc végén Amorim révén a zöld mezesek szereztek vezetést, aztán egyenlítettek a norvégok, s ezt tették Görbicz hetese, majd Löke akciógólja után is. A kilencedik percben a mérkőzés során először vezetett a hazai csapat, amely két perccel később már kétgólos előny birtokában volt (5-3). Löke újabb gólja csökkentette a hátrányt, ám a fehér mezesek emberhátrányban is visszahozták a kétgólos differenciát. A félidő derekán Radicevic két gólja egálra hozta a meccset, ugyanezt történt a tizenhetedik percben Löke találatánál. Aztán jött két gyors Radicevic gól, így egy perccel később 9-7-es győri előnynél időt is kért a Larvik. Ugyanezt tette a 21. percben Ambros Martín, mivel akkor 10-9-re már a norvégok vezettek. A fordulatos meccsen négy percet kellett várni a következő gólra, vártunk volna tovább is, mivel azt a hazaiak szerezték, aztán néhány másodperc múlva Rédei-Soós nevét írhattuk fel a gólszerzők közé. Hetesből a Larvik szerezte a következő gólt, ennél fájdalmasabb volt Kovacsics sérülése, aki a karját fogva, sírva sétált le a pályáról. Görbicz akciógólja talán számára is gyógyírt jelentett, nem beszélve Görbe hetes góljáról, amivel azt hittük, hogy 12-12-vel zárul a félidő, de nem… Az utolsó pillanatban még betalált a Larvik, így egy gólos norvég vezetéssel fordultak a csapatok.
A második játékrészben Lekic gyorsan egyenlített, majd a 36. percben négy Larvik-gólt követően, 17-13-nál időt is kért Ambros Martín. Közel nyolc perc telt el az előző győri gól óta, mikor is Görbicz szépített az álláson, majd utána Löke és Kovacsics talált be a nagyon jól védő Leganger kapujába. Egyre fogyott a norvég előny (17-16), a 40. percben időt is kért a Larvik. Utána egyenlíthettünk volna, ám Görbicz hetesét védte a kapus. Újabb egy perc múlva a két játékos megint „összecsapott”, ám ekkor Görbicz már büntetett, a 43. percben így ismét egyenlő volt az állás. Egy perc múlva pedig az történt, amire legutóbb a huszadikban volt példa: vezetett az ETO! Löke találata után Radicevic is betalált, így a 45. percre kettővel vezetett a magyar csapat. Időt is kért a Larvik, amely akkor kilenc perce volt gólképtelen, ebben persze szerepe volt Lunde Haraldsennek, aki ez idő tájt bravúrok sorát produkálta. Még három percet kihúzott a Győr kapott – de sajnos dobott – gól nélkül is. Előbb Görbicz újabb hetesével, majd két akciógóljával rendre kettőre nőtt a győri vezetés. Bő két perccel a vége előtt Löke találatával először volt három gól a zöldek előnye (23-20). Az utolsó percben hetesből még szépített a Larvik, ám Amorim az utolsó másodpercekben visszaállította a három köztét, így 24-21-re nyertek a győriek a BL-döntő első felvonásán. Az Audi ETO gólszerzői voltak: Görbicz 8, Löke 6, Radicevic 5, Amorim 2, Rédei-Soós, Lekic, Kovacsics.
A harmadik BL-fináléján az első meccs után tehát hárommal vezet a Győri Audi ETO KC!