Tervel góljával kezdődött a mérkőzés – és Görbicz eredményes hetesével folytatódott. A románok csak az ötödik percben szerezték első találatukat, azt is büntetőből. Bulatovic, majd Görbicz újabb hetesével a hatodik percben már 4-1-re vezettünk. Innentől felváltva estek a gólok, győri részről Bognár-Bódi is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Görbicz a harmadik hetesét is értékesítette. Aztán kiharcolt egyet, ám mivel az esetnél némiképp megsérült, Kovacsics vállalta a kíméletlen ítéletvégrehajtó szerepét, majd a szélről Bognár-Bódi szerezte a második gólját, átlövésből ugyanezt tette Bulatovic. Az első játékrész felénél 9-6-os győri vezetést mutatott az eredményjelző. Miközben Herr Orsinak kijárt a dicséret a bravúros védéseiért, a 17. percben egy gólra jött fel a HCM Baia Mare (9-8). Emberhátrányból Bulatovic növelte az előnyt, majd Hornyák Dóra „tett rá még két lapáttal”, így tíz perccel az első játékrész vége előtt négy lett a közte (12-8). Öt perccel később már csak egy góllal vezettünk, s mivel Kovacsics hetesből sem tudta megtörni a hatperces győri gólcsendet, az ellentámadásból a 28. percben egyenlített a Nagybánya (12-12), s még ugyanabban a percben – a meccsen először – át is vette a vezetést a román együttes. Szepesi egyenlített, Herr védett, Bognár-Bódi pedig megint az Audi ETO-t juttatta előnyhöz. Az első félidő utolsó találatát a vendégek szerezték, így 14-14-es döntetlennel zárult a játékrész.
A második félidő első győri gólját is az elsőhöz hasonlóan Tervel szerezte, ám ezúttal ez nem vezetést, csak egyenlítést jelentett. Szepesi góljával aztán már nálunk volt az előny, amely Görbicz első akciógóljával a 33. percben már kettőre nőtt (17-15), miközben a kapuban Herr ziccerekben hárított. Három győri gól után jött a román szépítés, majd Sirián első találata, amire szintén érkezett nagybányai válasz. S hogy nem egyenlítettek a vendégek, azt Herr „számlájára írhatjuk”, aki bravúrral védett. Ami késik, nem múlik: emberhátrányból a 39. percben egálra hozták az állást a fekete-rózsaszín mezesek (18-18). Görbicz hetest hibázott, Bulatovic azonban akcióból eredményes volt, így megint nálunk volt az előny. A Nagybánya büntetőből egyenlíthetett volna, ám Herr ezúttal is szenzációs volt. Aztán már csapatunk legjobbja sem segíthetett, így ismét lenullázódott a győri előny. Sőt, lement mínuszba, miután sorra lőttük a kapufákat – időt is kért Ambros Martín a 44. percben (19-20). A hátrányunk viszont megduplázódott, a felzárkózást Hornyák Dóra góljával kezdtük meg, s ugyanő egyenlített a 49. percben (21-21). Egy perccel később már két góllal vezettünk: Bulatovic után Tervel talált be. Majd megint Bulatovic következett, a zsinórban lőtt öt győri gólnak köszönhetően 24-21-re alakult az állás. Megnyugodni azonban nem lehetett, mert megint egyre zárkózott fel a Baia Mare (24-23). Következett egy háromperces gólcsend, majd jött Bulatovic hetedik gólja, aztán Herr újabb parádés védése, majd Sirián találata, így 3 perccel a vége előtt 3 gól volt a Győri Audi ETO KC előnye (26-23). Kovacsics értékesített hetese után megint 3 volt a közte, ám két román gól nagyon izgalmassá tette a végjátékot, amelynek utolsó másodpercében Sirián gyorsan elvégzett szabaddobásból állította be a 28-26-os végeredményt.
Gólszerzőink: Bulatovic 7, Görbicz és Hornyák Dóra 4-4, Sirián, Tervel és Bognár-Bódi 3-3, Kovacsics és Szepesi 2-2.