Két szlovén góllal indult a mérkőzés, aztán Görbicz szemfüles találatának tapsolhatott az ezúttal is telt háznyi közönség, amely szomorúan vette tudomásul, hogy a harmadik gólig is először a Ljubljana jutott. Majd annál nagyobb örömmel nyugtázta, hogy öt percen keresztül csak a győriek szereztek gólt (sorrendben Kovacsics, Amorim, Orbán Bulatovic), így lett 1-3-ból a 9. percre 5-3. A kétgólos győri előny a 11. percre háromra nőtt (7-4), köszönhetően annak, hogy előbb Bulatovic, majd Kovacsics is megszerezte második találatát. A félidő derekán is hárommal vezetett a BL-címvédő, Amorim gyors duplája után nőtt egyről ennyire a differencia (9-6). Szlovén időkérés után Bulatovic folytatta a győri gólgyártást, két gólja között azonban két vendégtalálatot is fel kellett jegyeznünk. Korsós révén ismét néggyel ment a Győr, majd a 22. percben Löke is megszerezte első gólját, így lett 13-8 az állás. Két percre rá, két Krim-góllal később időt kért Ambros Martín, majd Görbicz hagyott ki egy büntetőt, a másik oldalon a kék mezes Ljubljana már nem volt ilyen kíméletes (13-11). Majd hatperces győri gólcsendet tört meg Löke, aki kétszeri kapufás kipattanó után volt eredményes. Emberhátránnyal kezdte az ETO az első játékrész utolsó két percét, amelyben még egy szlovén gól láthattunk, így 14-12-es hazai vezetésnél kezdődött a szünet.
Fordulás után – az első játékrészhez hasonlóan – is Görbicz lőtte az első győri gólt, amely ezúttal a játékrész első találata volt. Erre volt válasza a szlovén csapatnak, ahogy Bulatovic, majd Löke góljára is. A 40. percben, 17-15-nél időt kért Ambros Martín, majd Görbicz megszerezte harmadik gólját, amivel ismét három lett a közte. Nem sokáig, ám sajnos, nem nőtt a differencia, hanem csökkent – méghozzá egyre (18-17). „Mindenki szurkoljon!” – skandálta a győri közönség, Amorim pedig közben dobott, ez volt a negyedik gólja. Rögvest utána Löke is meglőtte a maga negyedik gólját, ezzel megint háromra nőtt a győri előny, amely egy perc múlva, a 47. minutumban ismét egyre csökkent (20-19). Bognár-Bódi első gólja után Amorim volt újból eredményes, így ismét ellépett hárommal az ETO. Szlovén időkérés után szlovén gól, majd egy értékesített Görbicz-büntető következett, majd Bulatovic találata, miután megnyugtató négyre nőtt az előny (24-20). Ugyanezt írhattuk Bognár-Bódi második, majd Amorim hatodik gólja után. Két perccel a vége előtt kettőre jöttek fel a kékek (26-24), Görbicz hetest rontott, a másik oldalon szerencsére Lunde is védeni tudott. Ambros Martín időkérése után Amorim lövését blokkolták, a zárszó Görbiczé volt, így alakult ki a 27-24-es végeredmény. Megvan a két pont – a vártnál jóval nehezebb mérkőzésen…

A győri gólszerzők: Amorim és Bulatovic 6-6, Görbicz 5, Löke 4, Bognár-Bódi és Kovacsics 2-2, Orbán, Korsós.