Bulatovic első percben szerzett gólja volt a találkozó első találata, erre még volt válasza a montenegrói együttesnek, ám ezt követően Lunde hosszú percekre lehúzta a „rolót”, ebben persze komoly szerepe volt a nagyszerű győri védekezésnek. Közben Görbicz előbb átlövésből, majd Löke értékesített ziccere után hetesből is eredményes volt (1-4). Aztán ami kilenc perc alatt csak egyszer jött össze a csíkos mezben játszó hazaiaknak, az gyors egymásutánban kétszer is, így mindjárt szorossá vált a meccs. Egyenlíteniük azonban ekkor még nem sikerült a hazaiaknak, sőt Görbicz újabb eredményes büntetője után az első játékrész második harmadának kezdetén megint kettővel vezetett a Moracsa-csarnokban a fekete mezben játszó BL-címvédő (3-5). A félidő derekán viszont már a Buducnostnál volt a kétgólos előny(7-5), időt is kért Ambros Martín. Bő egy perc múlva megint egálban volt a két csapat: Görbicz előbb átlövésből, majd hetesből lőtt gólt, így a hét győri találatból immáron ötöt ő jegyzett. Aztán Amorim percei következtek, kétszer is a „brazil bombák” jelentették az egyenlítést (9-9). Kétperces győri emberhátránynál két góllal büntetett a Podgorica, majd Bulatovic szépített az álláson. A kétperces győri emberelőny viszont megint mínusz kettőnél indult, ám pár másodperc alatt Orbán szélsőgólja szépítést jelentett, ám a másik oldalon is gól született, így ez az emberelőnyös ciklus sem sikerült igazán jól. Montenegrói időkérés után már hárommal is megléptek a hazaiak, az első játékrész utolsó találata Kovacsics első gólja volt, így 14-12-es Buducnost-vezetéssel fordultak a csapatok.
A második félidő első gólja és az első nagy védése is a zöldekhez volt köthető: Bognár-Bódi és persze Lunde révén. Görbicz újabb remek hetesével a 33. percben megint csak mínusz egyre állt az ETO (15-14). Aztán pár másodperc alatt kettőt kapott a Győr, s mivel Amorim újabb hatalmas gólja után megint kétszer mattolt a Buducnost, 19-15-ös montenegrói vezetésnél időt kért Ambros Martín. Ez hatott: előbb Görbicz, majd Amorim lőtt gólt. Lehetett volna mínusz egy is, ám kettős emberelőnyben is eladta a Győr a labdát, sőt mi több, négy mezőnyjátékostól is gólt kapott… Amorim gyorsan válaszolt, majd Bulatovic szerencsés gólja után a 41. percben végre egy lett a közte (20-19). Ugyanezt írhattuk a félidő derekán Görbicz hetese után, ám a másik oldalon is büntettek. Aztán Hornyák Ági, majd Orbán szerzett gólt, így a 49. percben – 9-9 után 28 perccel – megint egálban volt a két csapat (22-22). Az utolsó tíz percnek viszont megint gól- és emberhátránnyal indult neki a Győri Audi ETO KC. S mire az utóbbi letelt, már a háromgólos előnyért támadhatott a Podgorica. Mindezt sikertelenül tette, a másik oldalon viszont Amorim meglőtte a hatodik gólját. Hat perccel a vége előtt Bulatovic gól szerzett – és emberelőnyt is kiharcolt. Löke góljával az 55. percben 25-25-re alakult az állás, ami után időt kért a Buducnost. Amorim góljával pedig az 56. percben ismét vezettünk! Utoljára ilyenre a 13. percben, 5-4-nél volt példa. Ambros Martín időkérése előtt és után a kétgólos vezetésért támadhattak a győri lányok. Néhány másodperccel később következhetett a montenegrói időkérés, miközben az egyenlítésért támadhatott a Podgorica. Egy perccel a vége előtt megint egyenlő volt az állás (26-26). Győri részről egy eladott labda, hazai oldalról pedig egy sorfalba vágott időn túli szabaddobás jelentette a nagyon kemény meccs végét, amely révén a BL-címvédő továbbra is pontelőnnyel áll a csoport élén. Nagy mérkőzés volt, a Moracsában hősiesen küzdöttek a győri lányok, s az idei BL-menetelés során most játszottak a legjobban.

A 26 magyar gól szerzői: Görbicz 8, Amorim 7, Bulatovic 4, Löke és Orbán 2-2, Bognár-Bódi, Hornyák Á., Kovacsics.