A hazaiak szokásos fehér-piros szerelésükben, míg az Audi ETO fekete-pink szettben vágott neki a csoport elsőségéről dönteni hivatott összecsapásnak. A Larvik kezdte meg a találkozót, az első gólt Kovacsics révén mi szereztük. Litre hetest harcolt ki, de Kovacsics ejtése a felső lécről pattant ki. Az ötödik percben Breivang egyenlített, majd egy perccel később ő kapta a meccs első kiállítását is. A hetest ezúttal Müller hagyta ki, de ehgy perccel később akcióból sikerült javítania (1-2). Frafjord egyenlítette már teljes létszámnál, majd Müller passzát Bódi váltotta gólra. Litre kapott kétperces kiállítást, majd Solberg egyenlített ismét a 11. perc elején. Passzívig támadtunk, Korsós a szélről lőtt szép gólt. A 13. perc elején Korsós hetest harcolt ki, de ez a büntető is kimaradt, a túloldalon pedig Solberg ismét egyenlíteni tudott. Korsós ismét szélről mattolta a norvégok védelmét, elég volt azonban egy eladott labda és Solberg újfent egalizált. Kovacsics hetest harcolt ki, Korsós nem hibázott (5-6). Ezúttal a másik szél, Riegelhuth alakította egyenlőre az állást. Knedlikova góljára Solberg válaszolt, majd Hammerseng révén először vezettek is a meccsen a hazaiak. Sőt Frafjord is betalált, jött Ambros Martín időkérése. Müller szép góllal jelentkezett (9-8), majd Edin is betalált az amúgy jól védő Grimsbo kapujába. Riegelhuth góljánál hárommal vezetett a Larvik, majd Edin kapott kétperces kiállítást. Löke gyorsan kiharcolt egy hetest, Gjekstad edző pedig egy sárga lapot magának. Korsós pimaszul ejtette meg Toftot(11-9), majd jött a hazaiak időkérése is. A félidő utolsó percében Kovacsics kapott túl szigorú ítélettel kiállítást, Riegelhuth pedig belőtte a hetest, így szünetre 3 gólos, 12-9-es hazai előnnyel mehettek a csapatok.

A második félidő első gólja Edin szerencsés megpattanó lövése volt, majd Hammerseng is betalált, így a 35. perc végén Ambros Martín kikérte második idejét is(14-9). Majdnem 10 percbe telt, mire a játékrész első győri gólja megszületett, Löke jegyezte, nem sokkal később pedig jött egy hazai időkérés is. Kapott Egy hetest a Larvik, Riegelhuth ezt Herrnek lőtte be. Korsós harcolt ki és lőtt is be egy hetest, majd Bódi csökkentette háromra a hátrányt, majd Mörk is betalált. Müller szerezte a 13. gólunkat. Frafjord ismét négyre növelte a hazaiak előnyét(17-13), majd Mörk ötre újfent. Löke kapott kiállítást, Riegelhuth pedig a megítélt hetest belőtte. Müller emberhátrányból talált be (19-14), majd Hornyák is kiállt két percre, az előnyt Edin váltotta gólra. Ambros kikérte utolsó idejét is, majd Hornyák gólja következett. A hazaiak is időt kértek, de gól helyett Solberget kiállították, a hetes azonban kimaradt. Müller ismét betalált, majd Löke is(20-17), Sen gólja után már csak kettő volt a hátrány, de Korsós ekkor erősen vélelmezhető kiállítást kapott. Az előnyt Solberg használta ki. Löke hátrányban is betalált, így a végeredmény 22-19, ezzel biztosan csoportmásodik csapatunk a középdöntőben.