A vendég Byasen vezethette az első támadást, amely 20 másodperc után elhalt a győri védőfalon. A magyar támadást Vérten Orsolya fejezte be egy lövéssel, majd Guiu védett. Kovacsicz lövése után pedig már újra a Byasen támadhatott, és megszerezték az első gólt is. Az ellentámadást Gogirla fejezte be, amely után büntetőt ítéltek a litván bírók. Görbicz készülődött és fejezte be egy Pazar ejtéssel, 1-1. Kovacsicz ziccerét Grimsboe védte, majd Bradeanu lövése után vezetett az ETO. Igaz, nem sokáig, hiszen azonnal gólt kaptak Frafjord révén. Dokicot két kézzel lökte Marte Snorreggen, két perc lett a "jutalma". Az emberelőnyös támadást gyorsan befejzte az ETO, és az ellenakcióból a másik Snorreggen érte el gólt, amire Bradeanu válaszolt, 3-3. Snorreggen labda szerzése után Herrem volt eredményes, amire Gogirla egy gyönyörû átlövés góllal válaszolt (4-4). Görbicz és Vérten csodálatos összjátéka után utóbbi volt eredményes, újra vezetett a Győr. Két góllal is vezethetett volna az ETO, ehelyett 5-5 állt az eredményjelzőn. Cserélt is Róth Kálmán, Bradeanu helyett Hornyák Ágnes lépett pályára a jobblövő poszton. Gogirla volt eredményes, majd a közönség egy emberként üvöltötte, hogy "láb", jöhetett a hazai csapat. Spiridon, a januárban igazolt osztrák válogatott beállós harcolt ki újabb büntetőt, amit Görbicz - úgy, ahogy az elsőt - értékesített. Kovacsicz helyére Bódi állt, de mire beért már futhatott is vissza, hiszen Görbicz megszerezte első akciógólját is, ezzel 8-5-re módosította az eredményt. Örömujjongásba kezdett a hazai B-közép, majd vastapssal kísérte, hogy Guiu a kapujából kifutva megakadályozta azt, hogy a vendégek indulhassanak. A norvég edző unta meg először a két csapat "grund kézilabdáját", időt kért, hogy lányait megnyugtathassa és egy kidolgozott támadásból eredményesek legyenek. Róth Kálmán is elmondta eddigi észrevételeit a csapatának, és ő "nyert", hiszen a norvég támadást a kapus védte, majd az ellentámadásból megítélt büntetőt Görbicz értékesítette. Görbicz-perceknek tapsolhatott a közönség, hiszen előbb remekül passzolt Spiridonnak, aki a kapufára dobta a labdát, majd a következő lehetőséget már ő maga értékesített, nem is akárhogyan: megszerzett labdájával indult, és amolyan "gálázás" jelleggel alulról fölfelé átejtette a remek napot kifogó norvég kapust. Kolléganője, Guiu sem panaszkodhatott, ziccerek és lövések sorát védte ő is. Az Európa-bajnok, Tonje Noestvold kényszerült két percre a kispadra, a Vérten Orsolya ellen elkövetett szabálytalanság után. Büntető, és Grimsboe-Görbicz csata: a norvég kapus nyert, az eredményjelzőn pedig maradt a 10-6. Frafjord vetett véget a Byasen góltalanságának, de sokáig nem örülhetett ő sem, mert Bódi azonnal válaszolt a szélről. Újra magyar szélső gólnak lehettünk szemtanui, de ezúttal a másik oldalon, Vérten volt eredményes, 12-7, majd fél perccel később a legjobb Magyarországon játszó légiós, Bradeanu köszönt be Grimsboe-nek. Frafjord beállóból, Gogirla pedig betörésből ért el újabb találatot, 14-9. Goeril Snorreggent nem tudta megtartani a győri hatosfal, és "számtársa", a szintén ötössel játszó Dokic is betalált, majd a lerohanás után Görbicz Anitát ültették a litvánok kispadra egy kicsit gondolkodni. A megítélt büntetőt azonban Guiu védte, majd Róth Kálmán is kikérte az idejét. Az időkérés után Harseker büntetőből, Gogirla pedig átlövésből volt eredményes, míg Bódi szélről zörgette a norvég kaput. 17-12-nél fél perc volt az első félidőből, amikor Marte Snorreggen átejtette Guiu-t.

Az első félidő szoros volt, hiszen a magyar bajnok sok technikai hibával játszott, de miután Görbicz Anitának sikerült megnyugodnia és a csapatra hatni, gördülékenyebb lett az ETO játéka. A világ legjobbjának is megválasztott irányító mellett a két szél, Vérten és Bódi, valamint Gogirla remekelt, ennek köszönhetően nyerték az első játékrészt.

Két Frafjord góllal kezdődött a második játékrész, miközben a győriek két gólszerzési lehetőséget is elpuskázták. A harmadik akciót már a rutinos, válogatott szélső Vérten Orsolya fejezte be, góllal, 18-15. Majd Görbicznek jött meg a góllövő kedve, újra négy gól lett a különbség. Dokic ment három perc után két perc pihenőre, lökés miatt. Herr Orsolya állt be a büntető erejéig a kapuba, amit Harseker értékesített. Gogirla köszönt be újra, majd védekezésben Sporidon és Hornyák kapott lehetőséget. Görbicz újabb zseniális mozdulata után Dokic nem tudta értékesíteni a helyzetet, miközben a Hornyák támadásban is fent maradt Bradeanu helyett. Tonje Nostvold is a kispadra került, Dokicot vitte földre, ami a bírkózásban pont, a kézilabdában kiállítás. Az előnyt Bódi használta ki, öt gólosra növelve a különbséget.
Gogirla szerzett újabb találatot, ezzel az eddig legnagyobb különbség, hat gól volt a két csapat között, 22-16. Majd Hornyák Ágnes harmadik kísérletéből megszerezte első gólját, majd az eredmlny Vérten növelte, 24-16. A norvégok sokadik kapufája után, Guiu síró szemmel zuhant a földre, és a bokájához kapott. A kapus nem is tudott lábra állni, Herr Orsolya váltotta őt. Svestad és Herrem köszönt be elsőként Herrnek, ezzel 24-18-re módosítva az eredményt. Majd Harsaker ziccert már védte az Európa-bajnokságot is megjárt magyar kapus. Bódi újabb találatot jegyzett, majd Harsaker és Herrem lövései után 25-20 állt az eredményjelzőn. Görbicz szemtelen büntetés végrehajtása után újra hat gól lett a két csapat közti különbség. Görbicz csodaszép találta után, az egyész csarnok "Herr Orsi, Herr Orsi" rigmusba kezdett, éltetve ezzel a fiatal kapust, aki újabb ziccert hárított. Róth Kálmán újabb varriációs lehetőséget húzott elő: a jobbátlövő posztra a fiatal Bognár Boglárkát küldte, és lehetőséget kapott Temes Bernadett is. A második félidő hajrája 28-23-nál kezdődött, amikor Görbicz újabb bünetőhöz állt oda, amit ezúttal a cserekapusnak Kathrine Hjelmeland-nak lőtt (29-23). Dokic a norvég présben is eredményes tudott lenni, harminc gólnál járt azt ETO, de Svestad révén a 24. norvég gól is könyvelhető volt. Snorreggen és Herrem pazar góljai után öt gólra zárkózott a Byasen. Vérten is piehnőt kapott Róth mestertől, helyére Juhász Gabriella állt, miközben Herr Orsi újabb védést - ezúttal büntetőt - mutatott be. Néhány perc elteltével egy hatalmas csattanásnak lehettünk fültanui, amikor is Bognár esett hatalmasat, és a száját vette kezelésbe Dr. Balogh Péter. Görbicz és Temes állt be sanitates-nek, négyen vitték le Bognárt a pályáról. A szélsőnek leginkább a légzéssel akadtak problémái, de egy komolyabb agyrázkódás sem zárható ki... A meccs zárásaként Görbicz még szerzett egy gólt büntetőből, egyet Alstad, a vége pedig 33-27 lett, két sérülttel...