Először a székesfehérvári Alba Regia látogatott a Magvassy Sportcsarnokba. Baksa Péter fiai hamar dûlőre vitték a dolgot, hiszen tizenkét perc játék után már 10:2-re vezetett az ETO, majd a huszadik percben már tíz volt a különbség (16:6). A hátralévő időben sok izgalomra már nem volt ok, végül magabiztos győri győzelem született (36:21).
Kiemelkedett a mezőnyből a tizenkét gólos Németh Gábor, de említést kell tenni a hatszor eredményes Nagy Patrikról és az ötször betaláló Hollós Mátéról is.

A könnyed siker után egy fogcsikorgatva kiharcolt Pápa elleni győzelem következett. Az első félidőben végig két-három góllal a Veszprém megyeiek vezettek, ám a második játékrész elején egy 5:0-ás sorozattal átvette a vezetést az ETO (16:14). Korai lett volna azonban még megnyugodni, előbb kiegyenlített, majd fordított az ellenfél (19:20). Remek hajrá következett, ahol egy utolsó percben szerzett góllal gyûjtötte be a két pontot együttesünk (23:22).
Nagy Patrik tizenegy, Baranyai Zsolt öt, Rippert Bálint négy gólt szerezve járult hozzá a sikerhez.