December 7-én, kedden lejátszották a csoportkör utolsó mérkőzéseit a spanyolországi világbajnokságon. Norvégia legyőzte Romániát, Franciaország győzött Montenegró ellen míg Svédország döntetlent játszott Hollandiával. December 8-án máris elkezdődnek a középdöntő küzdelmei, a magyar női kézilabda válogatott Dániával mérkőzik meg.

Norvégia és Románia a csoportelsőségért csapott össze egymással a C csoportban. A norvégok már az első félidőben hat gólos előnyre tettek szert (17 – 11), amelyet tovább növeltek a második játékrészben, és végül 33 – 22-es győzelmet arattak a románok ellen. A norvég válogatottban Kari Brattset Dale 7, Veronica Kristiansen és Stine Oftedal 5 – 5 gólt szerzett, míg Románia együttesében Crina Pintea ötször volt eredményes. A norvégok 4, míg a románok 2 pontot visznek magukkal a középdöntőbe.

Franciaország 12 - 12-es első félidő után, öt góllal 24 – 19-re győzte le Montenegró válogatottját. Estelle Nze Minko két találatot szerzett a mérkőzésen. Az olimpiai bajnok franciák csoportelsőként jutottak be a középdöntőbe, és a maximális négy pontot viszik magukkal.

Svédország végsőkig kiélezett mérkőzést játszott Hollandiával a csoport első helyéért, végül 31 – 31-es döntetlen eredmény született a találkozón, csapatunk beállója Linn Blohm 4 góllal segítette válogatottját. A svédek csak rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően szorultak csoport második helyére, 3 ponttal folytatják szereplésüket a középdöntőben.