A világbajnokság december 9-i játéknapján Norvégia, Franciaország és Svédország egyaránt győzött, míg Románia egy roppant szoros mérkőzésen vereséget szenvedett. Ma Kongó ellen folytatja szereplését a középdöntőben a magyar női kézilabda válogatott.

A Crina Pinteával felálló Románia a világbajnoki címvédő Hollandia ellen lépett pályára a középdöntő első mérkőzésén. Bár a hollandok a félidőben három gólos előnyre tettek szert (17 – 14), de remek játékkal a románok ismét nyílttá tették mérkőzést, de a legvégén egygólos vereséget szenvedtek Hollandiától. A mérkőzés legjobb játékosának a hat gólig jutó Crina Pinteát választották.

Norvégia 21-3-as félidő után, 43 – 7-re győzött Puerto Rico válogatottja ellen. Veronica Kristiansen egy gólt szerzett a találkozón.

Franciaország Lengyelországgal csapott össze a középdöntőben. Laura Glauserék az első félidőben már 14 – 9-re vezettek, és előnyüket tovább növelték, végül 26 – 16-ra győztek. Estelle Nze Minko egy gólt szerzett a találkozón.

Svédország Linn Blommal a soraiban 55 – 20-ra győzött Kazahsztán ellen. Csapatunk beállója két gólt szerzett a mérkőzésen.

Kazahsztán – Svédország 20 – 55

December 10-én pályára lép a magyar női kézilabda válogatott is. Az ellenfél Kongó lesz, a találkozó 18 órakor kezdődik.

A Ryu Eun Hee-vel a soraiban a dél-koreai válogatott Németországgal találkozik 15:30-kor.