A spanyolországi világbajnokságon lezajlott a negyeddöntő első két mérkőzése, Dánia és Spanyolország már biztosította helyét az elődöntőben. A december 15-i játéknapon a Norvégia – Orosz csapat és a Franciaország – Svédország összecsapásokat rendeznek.

Az Anne Mette Hansennal felálló Dánia Brazíliával mérkőzött meg a negyeddöntők első mérkőzésén. A dánok egy szoros első félidő után (14 – 13), magasabb fokozatra kapcsoltak és 30 – 25-ös győzelemmel jutottak az elődöntőbe, ahol a francia – svéd mérkőzés győztesével találkoznak majd. Csapatkapitányunk 4 gólt lőtt a braziloknak.

A játéknap másik mérkőzésén a házigazda Spanyolország jutott a legjobb négy közé, miután 14 – 10-es félidei vezetés után, 26 – 21-re legyőzte Németország válogatottját.

A 15. játéknap mindkét mérkőzésén szurkolhatunk győrieknek. 17:30-kor Norvégia az Orosz csapattal mérkőzik meg, míg a Franciaország – Svédország összecsapás 20:30-kor veszi kezdetét.