2022. február 6-án, vasárnap a DELO EHF Bajnokok Ligája 12. fordulójában a Győri Audi ETO KC a CSZKA Moszkva otthonában vendégszerepel, a tét nem kisebb, mint a B csoport első helyének megszerzése. A találkozó 16 órakor kezdődik és a Sport1 csatorna élőben közvetíti.

Idegenben folytatja szereplését csapatunk a Bajnokok Ligájában, ahol vasárnap a CSZKA Moszkva ellen lépnek pályára Ambros Martín tanítványai. A csoportkörben a harmadik fordulóban találkoztunk az orosz együttessel, ahol tíz gólos 32 – 22-es győzelmet arattunk az Audi Aréna Győrben. Csapatunk azóta is minden mérkőzésen is veretlen a sorozatban ezáltal pedig bebiztosítottuk helyünket a BL negyeddöntőjében. Az még nem dőlt el, hogy biztosan megnyert-e csapatunk a csoportot, de egy hétvégi győzelemmel utolérhetetlen előnyre tesznek szert kedvenceink a B csoportban két fordulóval a küzdelmek vége előtt.

Vasárnapi ellenfelünk a CSZKA eddig a lejátszott 11 mérkőzésből ötször győzött, két döntetlent játszott és négy alkalommal vereséget szenvedett, ezzel a csoport negyedik helyén áll. Utolsó találkozásunk óta az orosz együttes kilenc alkalommal lépett pályára a nemzetközi porondon. Az IK Sävehof ellen 29 – 28-ra győzött hazai pályán, majd idegenben a Vipers ellen gyűjtötte be a két pontot (24 – 27). Ezután kétszer játszottak otthonukban, ahol meglepetésre összesen csak egy pontot sikerül szerezniük, először az Odense együttesétől kaptak ki (21 – 28), majd meglepetésre a Krim Ljubljana ellen 21 – 21-es döntetlen eredményt értek el Florentin Pera tanítványai. A Metz otthonában 32 – 24-es győzelmet aratott az orosz csapat, míg Szlovéniából vereséggel tértek haza (24 – 21). Dániában az Odense ellen 27 – 27-es döntetlen eredményt értek el, míg Moszkvában 28 – 32-re kikaptak a Viperstől. Legutóbb pedig az IK Sävehof együttesével mérkőztek meg, ahol 32 – 23-es értek el Svédországban.

A vasárnapi találkozó előtt a csapatkapitányunkat, Anne Mette Hansent kérdeztük.

Az összecsapást a szerb Aleksandar Pandzic és Ivan Mosorinski játékvezető páros vezeti és a Sport1 csatorna élőben közvetíti.