Lezárultak a 2021/2022-es szezon csoportküzdelmei a DELO EHF Női Bajnokok Ligája. Csapatunk, a Győri Audi ETO KC tizenhárom győzelemmel és egy vereséggel zárta a szakaszt, és már három fordulóval a csoportkör vége előtt bebiztosította elsőségét a B jelű csoportban. Ennek köszönhetően az úgynevezett Play-off kört csapatunk kihagyja, és a negyeddöntőben az Odense Handbold – Brest Bretagne Handball párharc győztesével találkozik majd egy kétmeccses párharcon, ahol a tét a FINAL4-be való jutás lesz. Elemeztük kicsit a csoportkör eredményit.

14 mérkőzést játszott le csapatunk a 2021/2022-es Bajnokok Ligája eddigi küzdelmeiben. A csoportkör küzdelmeit az egyes csapatok ellen hazai pályán, illetve idegenben megvívott párharcok alapján elemeztük.

A Győri Audi ETO KC az első fordulóban a Vipers Kristiansand együttesével találkozott, ahol csapatunk 35 – 29-es győzelmet aratott a címvédő ellen az Audi Arána Győrben. A 14. fordulóban Norvégiában nem sikerült nyerni, hiszen egy végletekig kiélezett mérkőzésen csupán egy góllal, 30 – 29-re kaptunk ki a Tomori Zsuzsát is soraiban tudó norvégoktól.

A második fordulóban szlovén „túra” várt Ambros Martín tanítványaira.
Ljubljanában 31 – 26-ra győzött csapatunk a Krim ellen, majd a 13. fordulóban, amit a koronavírus miatt 2022. január 19-re hoztak előre, 40 – 27-re múltuk felül a szlovén rekordbajnokot az Audi Aréna Győrben.

A orosz CSZKA érkezett otthonunkba a harmadik fordulóban. Az moszkvai együttest az első összecsapáson 32 – 22-re múlta felül az Anne Mette Hansen vezette Audi ETO, majd a 12. fordulóban 27 – 23-as diadalt arattak lányaink Moszkvában.

Dániába utazott a negyedik fordulóban az Ambros Martín vezette csapat, ahol az Odense Handbold ellen 31 – 26-ra győztek a mieink, a találkozót nem a dán csapat otthonában hanem Gudme-ban rendezték meg. A 11. fordulóban az Audi Aréna Győrben sokkal nehezebb dolga volt Solbergéknek, de végül egy izgalmas mérkőzésen 27 – 26-os győzelmet arattunk.

Dánia után Franciaország fele vette az irányt 2021 őszén a Győri Audi ETO KC, és az 5. fordulóban a Metz otthonában győztünk 33 – 29-re. A visszavágón a több hiányzóját is nélkülözni kénytelen csapatunk még nagyobb arányban múlta felül a francia együttest, és 39 – 30-as győri siker született a 10. fordulóban.

Csapatunk 41 – 19-es történelmi győzelmet aratott a Győrben vendégszereplő IK Sävehof ellen a hatodik fordulóban. Svédországban ugyan nem ilyen nagy arányban nyertünk, de 31 – 25-ös győzelem ugyanúgy két pontot ért a 9. forduló összecsapásán.

A 7. fordulóban a BL újonc Kastamonu együttesével mérkőztünk meg, itthon magabiztos játékkal, 37 – 20-as győzelem született, a mérkőzés visszavágóján Törökországban pedig 38 – 22-es arányban nyertünk a törökök ellen.

Csapatunk a 14 meccs alatt 471 gólt szerzett, tehát átlagosan 33 gólt lőtt egy mérkőzésen, és mindössze 354 találatot kapott, ami azt jelenti, hogy meccsenként átlagosan 25 gólt kapott.

A Bajnokok Ligája házi góllövő listát 46 találattal Ryu Eun Hee vezeti. A dobogó második fokán 45 góllal Stine Oftedal és Estelle Nze Minko osztoznak. A harmadik helyen szintén két játékos áll, Anne Mette Hansen és Veronica Kristiansen 43 – 43 alkalommal vette be az ellenfelek hálóját a csoportmeccsek alkalmával. A 40-esek klubjába még Kari Brattset Dale fér be 40 találattal. Harminc gól felett négy játékosunk lőtt Schatzl Nadine 39, Crina Pintea 35, Linn Blohm 32 és Fodor Csenge 31 találattal segítette csapatunkat. Lukács Viktória 24-szer talált be az ellenfelek kapujába, Háfra Noémi 17, Faluvégi Dorottya 12, Jelena Despotovic 10 gólt szerzett eddig. Több fiatal játékosunk is bemutatkozott az idei Bajnokok Ligája kiírásban, és a bizalmat góllal hálálták meg. Sztankovics Kyra 2, Gerencsér Fanni és Ogonovszky Eszter 1 – 1 találatot jegyez. Érdekesség, hogy Laura Glauser 3-szor, Silje Solberg pedig kétszer is betalált az ellenfelek kapujába.

A legtöbb két perces kiállítást, hetet Anne Mette Hansen kapta, őt Veronica Kristiansen és Lukács Viktória követi 4 -4 kiállítással. 14 meccs alatt 3 két perces büntetés áll Stine Oftedal, Linn Blohm és Estelle Nze Minko neve mellett. A BL szezon alatt egy piros lapot kapott csapatunk, méghozzá a CSZKA elleni hazai mérkőzésen Veronica Kristiansent állították ki.

A Győri Audi ETO KC csoportelsőségével automatikusan kvalifikálta magát a legjobb nyolc együttes közé, ahol az Odense Handbold – Brest Bretagne Handball párharc győztesével vívhatják ki a Final Fourba jutást.

Az első összecsapás 2022. április 30 – május 1-én idegenben, a második összecsapást 2022. május 7 – 8-án rendezik itthon.