A Győri Audi ETO KC utánpótlás csapatai közül az U14-esek 2022. április 23-án két mérkőzést játszottak a Középsőház 3. fordulójában. Ellenfeleik a Nemesvámos és a Dunaújváros csapatai voltak.

A 3. fordulónak Nemesvámos adott otthont, ahol az U14-es edzőnk, Konkoly Tamás tanítványai első mérkőzésüket rögtön a házigazdák ellen játszották. Az első félidő elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 10. percben 5-5 volt az állás, ezután fiataljaink csináltak egy 7-1-es szériát, amivel magabiztos vezetésre tettek szert a félidő végére. A második játékrészt 6 gólos előnyről kezdtük (12-6), a folytatásban Flaskár Emma vezérletével végig őrizni tudtuk az eredményt, így megérdemelt győzelmet arathattunk Nemesvámos csapata ellen.

„A lányok védekezésben végre sokat ütköztek, labdákat szereztek, elhitték, hogy van keresnivalójuk, támadásainkat sorra gólokkal fejeztük be. Nagyon jó, küzdelmes mérkőzést tudtunk játszani az ellenfelünkkel, ahol győzelemmel fejeztük be a mérkőzést.” -értékelt Konkoly Tamás edző.

Győri ETO KC – Bajnok DSE Nemesvámos (12-6) 23-18

Győri Audi ETO: Takács Csenge (k), Pőcze-Eisenberger Anna, Horváth Berta 2, Oross Tímea, Tőkés Lilla 3, Kósa Kiara, Kakics Jázmin 1, Flaskár Emma 5, Nagy Szofi 4, Jász Dorina 3, Molnár Nóra, Bíró Maja 1, Somogyi Lilla 2, Léránt Eszter 2

Edző: Konkoly Tamás

A második párharcunkat a Dunaújváros csapata ellen vívtuk. Kiválóan kezdtük a találkozót, a csapat egy 5-1-es szériát követően magabiztos vezetésre tett szert. A megszerzett előnyt az első félidő végéig folyamatosan növeltük, így 8 gólos vezetéssel mehettünk a pihenőre. A második játékrész 9-17-ről indult, a meccs képe a folytatásban sem változott, hatékony támadásokat tudtunk vezetni, aminek az eredménye egy magbiztos győzelem a DKKA ellen. A 6. fordulót követően 10 ponttal vezetjük a Középsőház tabelláját.

„A második mérkőzésünket nagyon jól, lendületesen kezdtük, agresszív védekezésünknek köszönhetően sok labdát szereztünk, kapusaink jól védtek, sok lerohanás gólt szereztünk, felállt fal ellen is eredményesek voltunk. Mindkét mérkőzésen a taktikai utasításokat egytől egyig betartották a lányok. Mindenki saját tudásával hozzátett a két győzelemhez. Nagyon büszke vagyok a lányokra.” -összegzett Konkoly Tamás.

DKKA – Győri ETO KC (9-17) 14-31

Győri Audi ETO: Takács Csenge (k), Pőcze-Eisenberger Anna, Turi Adrienn 2, Horváth Berta 3, Tőkés Lilla 4, Kósa Kiara 3, Nagy Szofi 2, Galler Dóra 1, Kányai Villő 3, Jász Dorina 6, Oross Tímea, Bíró Maja, Somogyi Lilla 3, Léránt Eszter 4